Zavřít reklamu

Hardcore hráči Xbox milují. V jeho uživatelské základně je jich daleko více než u PS

Tvrdíte o sobě, že jste hardcore hráčem? Pak vlastníte velmi pravděpodobně konzoli Xbox.

28. 8. 2018     Zdroj

Microsoft

Rivalita mezi konzolemi PlayStation a Xbox je tu prakticky od té doby, co společnosti Sony a Microsoft tyto konzole stvořily. Přestože se může na první pohled zdát, že má jasně navrch PlayStation, jelikož jsou jeho prodeje výrazně vyšší, v některých aspektech má naopak navrch Xbox. A že je skutečně čím se chlubit.

Na téma konkurenčního boje zabrousil na Gamescomu v jednom z mnoha rozhovorů ředitel globálního produktového marketingu Xboxu, Aaron Greenberg. Ten sice přiznal, že prodeje PlayStationu 4 jejich Xboxe One převyšují, komunita PlayStationu ale není ani zdaleka tak zapálená do her, jako právě ta Xboxu. Podle průzkumů Microsoftu totiž valná většina hardcore hráčů, tedy skutečných milovníků her schopných před televizí s ovladačem v ruce prosedět dlouhé dny a týdny, věrná právě Xboxu. Zajímavé je i to, že tato věrnost hardcore hráčů trvá již od prvního Xboxu, přes Xbox 360 až po nynější Xbox One.

Geniální Microsoft

Věrnou hráčskou základnu hardcore hráčů a potažmo i ostatních hráčů si však musel Xbox samozřejmě vybudovat, na čemž neustále pracuje. Vztah Xbox s hráči buduje především přes různé akce pořádané právě pro ně, které lze navštívit na různých akcích po celém světě. Právě věnování se svým fanouškům považuje Greenberg společně s dalšími vedoucími Xboxu za velmi důležitý aspekt celkového fungování divize.