Zavřít reklamu

Halo Infinite odloženo na příští rok

Xbox přichází o jeden ze svých klíčových launch titulů.

12. 8. 2020     Zdroj

Microsoft přichází o jeden z klíčových launchových titulů. Ultimátní pokračování série Halo, které se během nedávné konference firmy pyšnilo záměrem existovat nekonečně dlouho jako live-service hra si na svůj začátek bude muset ještě počkat. Kvůli potížím s vývojem, způsobeným především ztíženými pracovními podmínkami během pandemie COVID-19, hra nestihne listopadový launch nové konzole a vyjde až příští rok.

Nový Xbox tak šmahem přichází o klíčový launchový titul a je otázkou, na co bude lákat nové zákazníky. Není totiž úplně jasné, jaké hry konzole nabídne při vstupu na trh. Potvrzený je v den vydání konzole zatím pouze port Fortnite a časová exkluzivita Yakuza: Like a Dragon.

Microsoft sám láká na herní knihovnu čítající tisíce titulů. Nový Xbox totiž nabídne možnost hrát hry i ze starších generací. Nic z toho zatím ovšem nedokáže zdůvodnit nákup nového stroje, když stejné věci zvládají i starší bratříčci.

Jak to bude během listopadového launche konzole detailně vypadat, se snad dozvíme na další prezentaci Microsoftu, která by se měla konat ještě během srpna. Stále čekáme i na oznámení ceny konzole a potvrzení existence méně výkonné Series S.