Zavřít reklamu

Halo 4 – Preview

Fenomenální fps přichází ve čtvrtém díle. Kdo se tentokrát postaví Master Chiefovi?

23. 7. 2012    

Master Chief se vrací již po čtvrté a tentokrát se pustí do kopání zadnic Covenantů. No, tedy opět, ale žádný strach, naši staří známí se tentokráte vrací s novým vybavením, a že by si to s plánem pro vyhlazení lidské rasy rozmysleli, se rozhodně říct nedá. Vítejte v Halo 4!

Pro začátek bychom si mohli dát takové malé zpátky do minulosti, hm? Hráči této sci-fi fps pro Xbox 360 si rozhodně pamatují konec třetího dílů, kdy byl náš Master Chief, který byl ve skutečnosti v kryogenickém spánku, pohřben a brán za mrtvého. Tak trochu mi to připomíná Příběh hraček, Buzze Rakeťáka a jeho hluboký hyperspánek, nemyslíte?

Pokud jste si již stihli prohlédnout video, které jsem vám hodil výše, tak s potěšením zjišťujete, že jsme opět v jungli. ANO! Jenže tady jsem se se slovem potěšením nejspíš krapet unáhlil. Jungle? Opět? Opravdu? Nu, sice je takový krásně barevná a jistě vypadá skvěle, ale přece jen je to opět to samé. I když jde vidět, že vývojáři se na tomto prostředí dokážou opravdu vyřádit na maximum, chtělo by to nějakou tu změnu…

Nebudu ale zlý, Halo 4 samozřejmě čeká také kupa novinek, vylepšení a překvapení pro hráče. Co třeba říkáte na nové zbraně nebo nové možnosti multiplayeru? V tomto případě celých 10 nových zbraní a kolem 10ti multiplayerových map, okořeněných novými módy a možnostmi vylepšování brnění a zbraní samotných? Dojde také nejrůznější vozidla, která dostanou hráči pod svojí kontrolu.

Novinkou je takzvaný Spartan Ops, který se stane náhradou módu Firefight, který hráči mohli hrát v Halo Reach. O co v něm půjde? Především v něm budou moct spojit síly náruživý hráči, kteří se společně budou prodírat kampaní, která však bude naprosto nezávislá na kampani hlavní a bude mít vlastní příběh. Slza vám však ukápne po zjištění, že v základu bude pouze jedna série misí. Jakpak se asi dostaneme k ostatním? Můžete hádat, já osobně to tipuji na stará známá DLC a speciální balíčky, na úkor kterých klasicky pro změnu upustí slzu naše peněženky. Celkově by měl “sparťan“ obsahovat přibližně 50 misí s herní dobou blížící se deseti hodinám, což je vcelku slušné, jedná se přeci jen o vedlejší mód. Během hraní budete také sbírat zkušenosti a soupeřit s ostatními hráči o umístění v konečném žebříčku.

Další změnou prošel jak samotný Master Chief, tak pohled autorů na hru. Jelikož je Halo 4 začátkem nové trilogie, autoři se chtějí vrátit ke starým známým dílům a opět do hry vnést pořádnou dávku napětí a tajemna, což však nikdy nemůže být na škodu. Hra se bude soustředit na prstenec Halo, konkrétně na jeho vznik, za který je odpovědná misteriózní rasa, o které se budeme snažit co nejvíce zjistit.

Co je však nejzajímavější je fakt, že hru by měl doprovázet hraný seriál, který by měl hru uvést. Bude se jmenovat Halo: Forward Unto Dawn a jednotlivé epizody budou ke shlédnutí po týdnu před vydáním hry. Celkem se můžeme těšit na pět dílů po patnácti minutách. V těch uvidíme zcela nový příběh o kapitánovi vesmírné lodi UNSC Infinity. Měl by také přímo navazovat na Halo 4 a odhalovat nové skutečnosti z dříve vydaného třetího Halo.

Každého fanouška Halo určitě zajímá, jestli dostane hra nějaké zvláštní a sběratelské edice, které budou okrasou pro herní výstavku. Kromě klasické je zatím známá pouze jedna a to speciální sběratelská edice, která dostane luxusní hliníkové balení. V ní se můžou fanoušci těšit kromě tohoto vskutku originálního a krásného obalu hlavně na ingame bonusy, na sošku, nějakou repliku ze hry nebo speciální sběratelský předmět si tedy budeme muset nechat zajít chuť. Budeme však obdařeni balíčkem devíti map pro multiplayer s názvem War-Games Map Pack, dřívějším přístupem k šesti multiplayerovým specializacím, unikátní skiny. To nejdůležitější je však speciální edice Halo 4: Forward Unto Dawn, která obsahuje speciální prodloužené video, které vám odhalí celou historii Halo. Být konzolistou, jistojistě po této edici skočím.

A kdy se můžou majitelé “microsofťácké“ konzole těšit? Ještě letos, což je rozhodně dobrá zpráva, přesněji již 6. listopadu.