Zavřít reklamu

GTA VI a jak snad bude vypadat

Grand Theft Auto V je s námi už nějakou dobu a pomalu se začínají rojit přání a spekulace, jak by mohl další díl vypadat.

25. 10. 2017    

GTA VI jako takové ještě nikterak potvrzeno nebylo, i když se tu a tam objeví nějaké náznaky a hoaxy. Rockstar šestku již zřejmě pomalu kutí a GTA V: Online tu s námi nemůže být navěky, nějakého oznámení se však budeme moci dočkat až po vydání Red Dead Redemption 2. Říká se však, že na každém šprochu pravdy bývá trochu. Pojďme se tedy podívat, jak by mohl nový díl vypadat, pokud se některá přání hráčů vyplní.

 

Zapracování více měst

Během předchozích dílů se prostřídalo několik měst inspirovaných reálnými předlohami. GTA: San Andreas prozatím propojilo největší množství. Hardwarová situace však Rockstaru nahrává a při stylu vyprávění v posledním dílu, kde se osudy tří hlavních hrdinů prolínaly, by mohla být celá herní plocha zajímavě využita. Práce by na tom bylo opravdu hodně, velké herní plochy jsou dnes však v kurzu. A kolik herních studií je umí zpracovat alespoň tak dobře, jako právě lidi z Rockstaru?

 

Trevor s kozama

Ne, na rovinu, tohle by nelákalo asi nikoho. Jsme však v době rovnoprávnosti a série ještě nepřinesla hratelnou hrdinku. A je to škoda, protože, jak už historie ukázala, umí vykreslit silné osobnosti něžnějšího pohlaví. Stačí vzpomenout Catalinu nebo Kendl Johnsonovou. Že by to tentokrát mohlo vyjít připustil v rozhovoru i šéf studia Dan Houser. Čekat se má dle všeho jen na tu správnou příležitost. Přijde s šestým dílem?

 

Loupež ve 3D

Procházet se s VR setem po prostředí GTA je rozhodně věc, která by stála za zvážení, zvláště, když je dnes tak dostupný. Logika věci by napovídala, že by mohlo jít o další krok k expanzi série. Tím spíše, že dostatečně kvalitních titulů pro VR stále není. Celá herní plocha by při kompatibilitě s VR sety jistě byla problematická, nicméně už jen ty možnosti zní lákavě. I když zkušenosti s Trevorem mohou mluvit v neprospěch (viz. níže).

 

Tebe už jsem někde viděl

Pokud s někým jste nějakou dobu, zvyknete si na něj. Alespoň u her to tak bývá. A pokud je s ním navíc sranda, něco si prožijete, tím spíš se loučit příliš nechcete. Ač se tomu dříve Rockstar vyhýbal a minimálně vracel známé postavy z předchozích dílů, nyní se proslýchá, že si studio pohrává s myšlenkou přivést některé známé zpět. Komu by se líbilo znovu si zaposilovat s CJem? Nebo třeba další osudy Nico Bellice?

 

Co takhle vrátit se do sedmdesátek?

GTA se proklestilo už všemi možnými obdobími a ty populární 70ties tam stále chybí. Rockstar prokázal, že dobovou tématiku zvládá skvěle a Miami s Tommy Vercettim je nezapomenutelným spojením. Změna kulis by sérii jistě nebyla na škodu.

 

Já se vrátím

Dost módním prvkem je v současné době i hra s časem. Je možné, že by se GTA stejně jako série Call of Duty přesunula časově do alternativní budoucnosti? Zajímavou možností by byla i přesuny v časových obdobích. Slyším tu inspiraci kultovními filmy s Arnoldem?

Možností, kudy by se nové GTA mohlo ubírat, je spousta. Jak to nakonec dopadne, na to si budeme muset asi ještě nějaký čas počkat. Věříme však, že se nám to čekání vyplatí. Rockstar totiž platí za studio, které na co sáhne, to minimálně pozlatí.