Zavřít reklamu

Gears of War 3 – Preview

Preview na poslední díl z trilogie Gears of War!

17. 4. 2010    

Že se dočkáme pokračování akční pecky Gears of War 3, o tom nepochyboval ani ten největší video herní pesimista. Cliff Bleszinski chtěl ale hráčskému světu ukázat jak má vypadat pořádné oznámení velkolepé hry, a tak jsme byli všichni nažhaveni virálním promem, které mělo spustit oznámení nové hry od Epicu přímo v televizní show Jimmyho Fallona – Late Night Show. Naneštěstí se na Xbox Live nechtěně na pár okamžiků objevila reklama na Gears of War 3, která dokonce anoncovala vydání v dubnu 2011. Z původně velkolepého oznámení v televizní show se tak stala jen nepřekvapující formalita. Cliffy B. tak ostrouhal, a tak představil alespoň teaser trailer na Gears of War 3, který nás měl nechat s ústy dokořán. V traileru jež je pojat stejně jako teaser na Gears of War 2 s písni Mad World, nás ale namísto drsné akční hudby obklopí melancholická melodie.

V popel se obrátíš!

Trailer s příznačným názvem Ashes to Ashes poukazuje hned na několik skutečností. Výsledná hra by rozhodně neměla postrádat atmosféru plnou heroismu a epických skutků a v neposlední řadě nového nepřítele. Potvora s názvem Lambent, je obrovské chapadlovité monstrum, kterého si dozajista povšimnete ke konci videa a které má jednu zajímavou vlastnost, která vám jistě nejednou pořádně zatopí. Lambent totiž může během boje mutovat, a tak ho ve hře uvidíme třeba v naprosto jiné podobě. Novým prvkem, kterého si dozajista ve videu povšimnete je nová persona ve hře. Ikdyž, tak nová zase nebude Blonďatá sexy vojanda určitě potěší nejednoho hráče, jelikož jde o Anyu z předchozích dvou dílů.

Nějaké změny?

Novinkami třetího dílu by měl být ještě větší důraz na kooperaci hráčů, která tentokrát bude moci probíhat, až ve 4 lidech najednou a pozměněn by měl být i systém krytí. V tom sehraje i roli nový druh nepřítele Lambent, který vás svými chapadly bude moci napadnout, i když budete schováni za překážkou. Krom těch statických, jako jsou zdi a pod. jsme se v předešlých dílech seznámily i s obrovskými červy, kteří fungovali jako živé štíty. Tentokrát přibudou mechaničtí roboti, kteří budou fungovat právě jak již zmíněné štíty, tak i jako útočné prostředky. O novinky nebudou ochuzeni ani Marcus Fénix s jeho parťáky, kteří dostanou do vínku výbušniny, které umožní pohybovat se pod zemí a zneškodňovat tak skryté nepřátele.

I když jsme zatím nebyli svědky žádných gameplay záběrů, již teď jsou tvůrci z Epicu častování pochybnostmi směřovanými na grafickou kvalitu hry. Tu pohání dnes již krapet postarší Unreal Engine 3, který je ale upraven, a tak věříme, že vyždíme z našich Xboxů naprosté maximum. Díky vylepšení enginu na míru právě třetímu dílu Gears of War, se podíváme například i pod vodní hladinu, či tropický ostrov Vectes, kde se nachází bývalá námořní základna, a vůbec nás čeká plno nových a rozmanitých herních prostředí.

S deltou naposledy!

Třetí díl Gears of War má s třetím pokračováním konkurenční pecky God of War společné více než jen iniciály. I v případě dobrodružství Marcuse a Doma, to znamená konec příběhu. Nicméně série Gears od War není zamýšlena pouze jako trilogie, a tak není vyloučeno, že se na planetu Sera ještě podíváme. Určitě ne ale s nikým z hlavních hrdinů trilogie. Microsoft, již nyní nahlas přemýšlí o Gears of War 4, a tak to s touto sérií možná dopadne podobně, jako s trilogií Halo. Hlavní příběhová linie se sice ukončí, přijdou ale další hry, prequely, nebo se dokonce značka pustí i do jiných žánrů (stejně jako v případě Halo Wars).

Z čeho jsme samozřejmě potěšení, je již dnes známé datum vydání (což má ale více méně za následek nechtěný únik zmíněné reklamy na GoW 3 v rozhraní online služby Xbox Live). Na epické završení cesty Marcuse, Doma a jejich neohrožené Delty, budeme čekat až do 8. dubna roku 2011.