Zavřít reklamu

Galaxy on Fire 2 – Recenze

Vesmírná recenze na Galaxy on Fire 2 pro iPhone!

22. 2. 2011    

Hlavní hrdina série, vesmírný pilot Keithe T. Maxwell je po bitvě s piráty, jimž se snaží uniknout „přesunut“ o 35 let do budoucnosti, kde se svou lodí havaruje. Jelikož Maxwell není žádný slaboch ihned se vrhá do bojů s nepřáteli, prozkoumávání vesmíru a získávání peněz, aby si mohl koupit lepší vybavení a zbavit se pomalé lodi, kterou dostal na začátku. To se mu, respektive vám podaří až po menší potyčce s piráty, za níž jste odměněni nejen lodí, ale i důležitým kontaktem na lidského velitele, jež vám bude dávát důležité úkoly.

Na to, že se jedná o hru pro Iphone nabízí GOF 2 až neuvěřitelné možnosti vyžití, které herní dobu prodlouží o hodiny. Asi nejnudnějším zpestřením a zároveň způsobem, jakým získat peníze se stává těžení rudy z asteroidů, jenž mi připomíná frustrující zkoumání planet v Mass Effect 2. O něco zábavnější činností se pak jeví obchodování se surovinami, kde musíte létat z planety na planetu a nabízet zboží, o něž je v daném sektoru největší poptávka a naopak nakupovat materiál, který nikdo nechce, abyste ho jinde mohli prodat za dvojnásobek.

Pokud se však chcete dostat k některým unikátním věcem. Nesmíte pohrdnout ani pirátstvím, jehož základem je tažný paprsek a EMP dělo. Loď po zneškodnění následně můžete v klidu vykrást nebo ji zničit, avšak zkáze podlehne i část nákladu. Jediným negativem tedy je vaše menší oblíbenost mezi obyvateli a piloty.

Nyní ale už k misím ať už hlavním, či vedlejším. Hlavní příběhová linka vás zavede na množství míst, kde budete plnit zajímavé questy a musím říci, že ani ke konci hry jsem neměl pocit nudy ze stále se opakujících misí, což je další velké plus. Nepovinné úkoly získáváte povětšinou v barech na různých stanicích a planetách. Většinou tedy jde o úkoly typu: zabij piráty v určené oblasti, ochraňuj konvoj a podobně.

Jako pilot budete nejspíš většinu času trávit ve vesmíru, ale na pobyt v něm je třeba se důkladně vybavit. Od prvního dílu se nic nezměnilo, takže veškerá vylepšení, zbraně, vybavení i lodi nakoupíte v hangáru. Jednotlivých kombinací, jak si loď přizpůsobit je opravdu hodně a každý si přijde na své.

Na závěr jsem si nechal dva další důvody, proč si hru pořídit. Jsou jimi ozvučení a grafika. Osobně musím říci, že nic po grafické stránce hezčího, než Galaxy on Fire 2 jsem na svém dnes již starém Iphonu 3G za celou dobu nehrál. To samé se týká i zvuků. Jednotlivé dialogy jsou opravdu profesionálně anglicky namluveny a totéž platí o zvucích zbraní, či lodí.

Jestli byl první díl skvělým vesmírným simulátorem, tak ten druhý se zlatým písmem zapisuje do historie mobilních her. Autoři opravdu nezapomněli na nic a v jejich díle se snoubí dokonalost s nádherným zpracováním.

Klady

- Vizuální zpracování
- Zvuky

Zápory

- Nudné vedlejší úkoly

Hodnocení: 95%