Zavřít reklamu

Fortnite je k nezastavení. Hrálo ho již 125 milionů hráčů

Titul Fortnite od Epic Games naprosto drtí konkurenci a dominuje online hraní.

14. 6. 2018     Zdroj

O tom, že je Fortnite celosvětový hit není sporu. Ostatně stačí se poptat ve vašem nejbližším okolí a uvidíte že brzy narazíte na někoho, kdo si již tuto hru zahrál. Navíc tím, že je titul dostupný na téměř jakémkoliv herním zařízení, tak není složité jej začít hrát.

Včera bylo oznámeno přímo studiem Epic, že celosvětově si Fortnite vyzkoušelo již přes 125 milionů hráčů. To je číslo, které si někteří vydavatelé nemohou představit ani v těch nejdivočejších snech. Nicméně to jasně ukazuje, co je nyní v kurzu. Režim Battle Royale zkrátka táhne ve velkém a není divu, že spousta studií a her se snaží tento fenomén využít také.

Příběh o tom, jak jedna hra pobláznila svět

Konkurenční PUBG kvůli tomu na Fortnite podalo žalobu, neboť je přesvědčeno, že právě tento titul spustil vlnu zájmu. Uvidíme tedy jak se tento poněkud nesmyslný spor vyvine. Kromě toho, že hru vyzkoušelo takto obrovské množství hráčů, tak se také může chlubit rekordními zisky. Epic potvrzuje, že pouze na mikrotransakcích hra vydělává stovky milionů dolarů za měsíc. To je naprosto neuvěřitelné. Dá se očekávat, že hra bude i nadále nabírat na obsahu a možnostech. Nedávno byla spuštěna 4. sezóna a nebude trvat dlouho, aby vyšla i 5. sezóna.

Titul těží z toho, že je zcela zdarma a dostupný například i pro mobilní platformy. V rámci E3 bylo navíc oznámeno, že se podívá i na Nintendo Switch, takže brzy bude mít Epic pokrytý veškerý možný herní prostor. K tomu všemu se během letošního roku rozběhnout naplno turnaje, které bude zaštiťovat studio Epic a bude v nich nabízet vážně štědré odměny.