Zavřít reklamu

Firewatch – Preview

Dnes se podíváme na zoubek vůbec první hře Firewatch ze studia Campo Santo.

1. 2. 2016    

Možná někteří z vás slyšeli o požáru v Yellowstonském parku, který se stal v roce 1988, byl to jeden z nejrozsáhlejších požárů v historii. Firewatch se odehrává jeden rok po této nešťastné události.

Příběh

Objevujeme se v roce 1989 ve Wyomingu na divokém západě. Henry (hlavní hrdina) se stal správcem národního parku a chce se zde na dobro usadit. Začínat budete ve věži, kde taky najdete snad tu nejdůležitější věc a tou je vysílačka, ze které vám budou přicházet různé informace a příkazy od vaší parťačky Delilah. Ta vám bude pomáhat při řešení různých úkolů a taky vám bude říkat, kde tyto úkoly hledat, stačí jí prostě zavolat.

Dokud jí nezavoláte, můžete si dělat, co chcete a vzhledem k tomu, že svět je velice rozlehlý, tak nouze o zábavu jistě nebude. Ze začátku také dostanete nový kompas a mapu, se kterým se stane vaše procházka po nelítostné přírodě o něco jednodušší.

firewatch_150305_06

Prostředí

Grafika působí velice dobrým dojmem, může trochu připomínat Rust, vypadá méně realisticky, ale zato hraje všemi barvami a dokáže potěšit naše oko. Hra nikdy nespí, pořád se kolem vás něco pohybuje, díky tomu vypadá okolí jako ve skutečném životě. V průběhu hry narazíte na několik typů přírody (pouště, lesy, skály). To znamená šplhání po skalách, prosekávání pralesů a mnoho dalších možností. Na cestách potkáváte rozcestníky, které vám mohou pomoci dostat se na určité místo. Na kopcích jsou pozorovací věže, které jsou opuštěné a někdy i zdemolované. Občas se před vámi objeví temná postava, což vás může navést na správnou stopu při pátrání po vandalech.

firewatch-2

Úkoly

Vaším úkolem je pronásledovat vandaly, kteří provedli nějakou neplechu a posléze je patřičně potrestat. Vždy když najdete něco, co není úplně v pořádku, třeba ohniště, vezmete vysílačku a oznámíte to Delilah. Ta vám může říct nějaké informace, které pro vás budou důležité. Někdy se může stát, že najdete vyvrácený strom, což mohl udělat vandal, ale klidně i medvěd, v takovém případě je myslím lepší nehledat viníka. Je tu obrovská škála možností jak úkoly vyřešit.

newscreen2

Hrdina

Jmenuje se Hery a dříve býval hasičem. Nedávno se rozvedl se svoji ženou, má problémy s úřady, kvůli tomu začal pít a stal se z něj alkoholik. Proto není lepší místo, než příroda, která dokáže uklidnit lidskou duši. Henry se snaží ze všech sil aby byl národní park takový, jaký by měl být, tedy čistý. On sám sice někdy není moc hodný na přírodu.

Když se někomu podaří ho naštvat, tak odhodí třeba plechovku, nebo láhev někam pryč. Vandalům však pokoj nedá a hlídá jako Ostříž. Také je třeba zmínit, že je Henry vcelku vtipálek a když někoho chytne, jak ničí přírodu v jeho rajonu, tak mu to dá sežrat i s navijákem, takže to už příště neudělá.

newscreen5

Vývoj a vydání

Hru stvořila skupinka lidí, kteří nejsou nijak známí. Firewatch je jejich úplně první hra. Je pravda, že někdo z týmu dělal na The Walking Dead, tak až takoví amatéři to nejsou. První zmínka o vývoji hry padla v roce 2014, také oznámili, že do konce roku 2015 bude hotová, ale kvůli pár nedostatkům přesunuli datum vydání na 9. února 2016. Firewatch vyjde na Windows, Mac, Linux a PlayStation 4. Nakonec nezbývá než se těšit až bude dostupná nám všem a věřit, že bude aspoň tak dobrá jak vypadá v traileru.