Zavřít reklamu

Final Fantasy XVI bude jen pro dospělé. Dočkáme se ho dříve, než si myslíme

Krvavost a dospělá témat sérii přiřknou první dospělý rating v historii.

28. 9. 2020     Zdroj

Final Fantasy XVI - neznámá čarodějka vytváří ledové krystaly

Přes víkend jsme se dozvěděli hromadu novinek o novém Final Fantasy XVI. Projekce první ukázky na Playstation Showcase vyvolala rozporuplné reakce. Zatímco samostné zasazení hry vypadá úžasně, řada fanoušků neotálela a začala si stěžovat na grafické zpracování hry, o které neměli ponětí, kdy vyjde. Během Tokyo Games Show jsme od Square Enix dostali řadu vyjasňujících informací, stejně jako potvrzení, že hra nebude žádná pohádka pro děcka.

Začněme s faktem, že Final Fantasy XVI bude cílit na dospělé hráče. V evropském newsletteru se objevil dosud nezveřejněný rating od evropské komise PEGI, která hru doporučuje pouze hráčům starším osmnácti let. Dospělejší zasazení a inspirace spíše západními tématy tak vede komisaře k potenciálnímu prvnímu dílu série, který by tímto ratingem disponoval. Musíme ale dodat, že rating je zatím jen dočasný. Na hře se bude ještě nějakou dobu stále pracovat, takže finální rozhodnutí se dozvíme až těsně před vydáním.

A kdy se vydání Final Fantasy XVI vůbec dočkáme? Při představení vyzývali tvůrci hráče ke zklidnění očekávání s tím, že detaily se o hře dozvíme až v roce 2021, což vedlo některé z fanouškům k odhadům, že se šestnáctého dílu dočkáme až za pěknou řádku let. Nyní se ale začíná zaostřovat trochu odlišný pohled. Teď totiž už víme, že se na hře aktivně pracuje po čtyři roky, a že jsme si měli z vizuálu prvního traileru vzít trochu jiné ponaučení.

Producent hry Naoki Jošida vysvětlil celou situaci čistě pragmaticky. „Chtěl jsem použít zdroje, které budou dostupné přímo ve hře, ale načasování nebylo nejlepší. Neproběhl žádný optimalizační proces, takže šlo o spoustu práce. Kdybysme ale vydali pre-renderovanou ukázku, lidé by si řekli, ‚Dobře, uvidíme se v roce 2035!‘,“ Od Jošidy dále zazněla potvrzující zpráva, že relevantních inforamcí o hře se dočkáme až příští rok, v říjnu ale můžeme čekat speciální webovku, která představí jednotlivé reálie světa Final Fantasy XVI.

Vypadá to tak, že fanoušci, proklamující vydání hry za patnáct let, se tak i navzdory zásekům minulých dílů série tentokrát mýlí a hra vyjde v nějakém rozumném časovém horizontu. Na Playstation 5 bysme ji čekali tak někdy v roce 2022. Po vydání na konzoli od Sony by mělo následovat vydání na PC po skončení časové exkluzivity. Tu si třeba poslední Final Fantasy VII Remake stále drží a v jeho případě přijde PC verze pravděpodobně až rok po vydání verze na Playstation.