Zavřít reklamu

Final Fantasy XV: Platinum Demo – Dojmy

Přinášíme vám zcela bezprostřední dojmy z Platinum dema hry Final Fantasy XV.

31. 3. 2016    

Dojmy pocházejí z verze pro Playstation 4

Teprve před pár hodinami byla vypuštěna demoverze hry Final Fantasy XV, ale již nyní vám můžeme nabídnout bezprostřední dojmy. Takzvané Platinum demo je poměrně krátkou záležitostí. Na konec se dostanete za nějakých 20-30 minut. I tak si lze ale udělat obrázek ze hry.

PLATINUM DEMO – FINAL FANTASY XV_20160331100938

Noctis má těžké spaní

Příběh zde není nijak podrobně rozebrán. Mladý Noctis má noční můry a jeho otec, král Regis mu přináší do jeho pokoje malého pomocníka, na zahnání zlých snů. Tím je Ruby Light. Jakási variace na malou bílou lišku. Ta vás provádí snovým světem a snaží se vám pomoci se probudit. Jak už autoři dodali, tato pasáž v plné hře vůbec nebude, takže je to takový malý bonus.

PLATINUM DEMO – FINAL FANTASY XV_20160331101548

Vy tedy dostáváte pod ruku Noctise v jeho mladém věku, odhadem kolem 12 let života. Úvodní lokace je jakýsi lesík, v němž se učíte základní techniky. Skáčete, lezete přes překážky, pátráte po orbech, které jsou různě po dané lokaci roztroušeny. Co údar od nepřítele to jeden orb dolů.

PLATINUM DEMO – FINAL FANTASY XV_20160331103039

Nemám zatím tušení, co se stane v případě, že přijdete o všechny orby, neboť se mi to v průběhu dema nestalo. Nepřátelé jsou tu pouze na vyzkoušení, jelikož je snadné je porazit a musel by být zázrak, aby vás dokázali zabít. K dispozici bylo několik druhů zbraní.

PLATINUM DEMO – FINAL FANTASY XV_20160331102853

Meč, bomby a … gumové kladivo?

Poněkud zarážející je tu gumové kladivo, poté nabíjecí kladivo, které je zatraceně silné. Nechyběl také meč a poté jakési přírodní elementy vrhané coby granáty. Můžete tedy na nepřítele seslat prudký déšť, oheň anebo také blesky z nebes. Možností je poměrně dost na tak krátkou ukázku. Jen je škoda, že nepřátel je málo a téměř stále ti samí. Pak se sice objeví trochu větší monstra, ale také nepředstavují žádný problém.

PLATINUM DEMO – FINAL FANTASY XV_20160331101232

V závěru demoverze se vám zpřístupní boss a také se zde objeví Noctis ve svém starším podání. Tedy v takovém, jaké bude dostupné v plné hře. Zde už je třeba trochu uhýbat do stran a také zasazovat údery ve správný okamžik. Zkušení hráči bosse dokáží zabít bez obtíží. Jelikož je možné jej vyvolat znovu, před ukončením dema, tak můžete dojít do fáze, kdy budete zabiti. Ale ejhle, Ruby Light vás oživí a jedete znovu. Nic těžkého.

PLATINUM DEMO – FINAL FANTASY XV_20160331103451

Lokace jsou celkově čtyři. V prvním lese se naučíte základní možnosti hry a následně jste vrženi do pokoje, který je proti vám ale obrovský a vy se pohybujete například po poličkách a knihách. Následně se objevujete v hlavním městě a finální lokace je nádvoří před citadelou, kde sen poté končí. Zajímavostí je, že občas na zemi naleznete značku, která například posune herní čas, díky tomu můžete vidět proměnu ze dne na noc a také si můžete například změnit počasí, nebo vyvolat novou zbraň. U tohoto prvku si nejsem jistý, zda se zachová alespoň částečně do plné hry, ale spíše se jedná o ukázku toho co Final Fantasy XV umí.

PLATINUM DEMO – FINAL FANTASY XV_20160331103217

Nádherný digifest

Velice pěkná je podkresová hudba v pozadí. Ostatně už jsme ji mohli slyšet u prvotní demoverze, kterou však hrál jen omezený počet hráčů. Samotná hra vypadá parádně. Je neuvěřitelně detailní, nabízí krásné scenerie a zejména v animacích doceníte smysl pro detail. Zejména Noctisovi vlasy mluví za vše.

PLATINUM DEMO – FINAL FANTASY XV_20160331103319

Demoverze toho příliš neukázala, ale nastínila, na co se můžeme těšit. Final Fantasy XV vypadá výborně a přináší svou specifickou mytologii. Dokončením demoverze si odemknete právě Ruby Light a dáte jí vámi vymyšlené jméno. Pro připomínku, hra vychází 30. září a to pro Playstation 4 a Xbox One.

Informace z eventu Uncovered: Final Fantasy XV