Zavřít reklamu

FIFA by mohla brzy přinést revoluční novinku, kterou vy a vaši přátele určitě oceníte

FIFA je fenomén. Proč z ní tedy neudělat fenomén ještě o něco větší?

20. 6. 2018     Zdroj

Sportovní hry se řadí na konzolích a počítačích mezi ty nejoblíbenější, přičemž obří oblibě se těší hlavně FIFA. Pokud si ji však chcete zahrát proti kamarádovi, který jí hraje na konzoli jiné značky než máte vy či dokonce na počítači, máte smůlu. Takovýto multiplayer totiž EA bohužel neumožňuje, takže si musíte vždy vystačit jen s lidmi, kteří hrají na stejném stroji jako vy. To by se ale mohlo již tento rok změnit. 

Portálu Eurogamer se podařilo na uplynulé E3 vyzpovídat kreativního ředitele FIFY, Matta Priora, který se podělil o pár velmi zajímavých informací. Když totiž zabrousili redaktoři z Eurogameru na téma cross-platform zápasů, nedočkali se rázného odmítnutí, ale naopak odpovědi, která vlila mnoha hráčům, kteří po podobné možnosti touží, novou krev do žil. 

“Je to něco, o čem přemýšlíme a často o tom diskutujeme,” nechal se slyšet Matt a dodal: “Bylo by s tím mnoho problémů, které by bylo potřeba odstranit. Z pozice hráče to ale dělá komunitu mnohem zajímavější a jednotnější.” Z jeho slov je tak jasně patrné, že by se EA cross-platform v žádném případě nebránilo a je možné, že se tohoto prvku dočkáme již poměrně brzy. Letos to ještě nebude, příští rok je ale reálný. Začít nové desetiletí FIFY takto zajímavou novinkou by se totiž rozhodně slušelo.