Zavřít reklamu

Far Cry 5: Záporák, příroda, vozidla a pes

Očekávané páté Far Cry vychází jíž za měsíc. Pojďme se tedy kouknout na pár věcí, které nás ve hře čekají.

28. 2. 2018    

Páté Far Cry se nám nezadržitelně blíží, a tak se pomalu sluší začít s pořádnou dávkou videí přibližujících hru samotnou. Herní novinářský gigant IGN, už dříve navázal úzkou spolupráci montrealským studiem Ubisoftu. Díky tomuto počinu se nám dostává pravidelá nálož informací a nových záběrů ze hry. Nedávno jsme mohli sledovat 4K gameplay, teď tu máme za poslední týden několik tématických videí, zaměřujících se na přednosti hry.

Proč je John Seed Váš okouzlující smrtící nepřítel

John Seed je samozvaný „Otec“ a velice odhodlaný chlapík. Se svou fanatickou náboženskou sektou, Eden’s Gate, to myslí opravdu vážně. A to, že se blíží konec světa mu půjde jen velice těžko rozmluvit…

Kdo loví koho?

Vývojáři se pochlubili bohatou faunou a flórou, která do série neodmyslitelně patří. Při potloukání krajinu Hope County se můžeme jen tak zastavit a kochat se koloběhem přírody či pozorovat predátory při lovu.

Vozidla chaosu

Ve Far Cry 5 bude samozřejmě i čím jezdit, potažmo létat. Čekají nás čtyřkolky, kamion s kulomety, ozbrojený vrtulník, kombajn a další šílenosti. Poprvé v historii série se dočkáme také letadla, konkrétně půjde o hydroplán a vrtulovou stíhačku. Vozidla půjdou různě upravovat, jak vzhledově, tak i výbavově.

Boomer je dobrý kluk

Už od představení hlavních charakterů hry, jistě víte, že pes Boomer bude naše pravá ruka v boji i toulání se krajinou. Jeho schopnosti sice nejsou na poli herního průmyslu revoluční, ale určitě se bude hodit každý loot.

Jen připomínám, do Montany se můžete vydat už 27. března na PS4, XONE a PC. Já osobně se nemůžu nového Far Cry dočkat, máte podobné pocity či hru úplně vynecháte?