Zavřít reklamu

Far Cry 5 Preview – Na co se máme těšit?

Ze zasněžených Himalájí se přesouváme do vidláckého Hope County, kde řádí fanatický kult. Tohle je Far Cry 5!

7. 3. 2018    

Ubisoft ví, jak vytvořit charismatické a ikonické protagonisty. Například ve Far Cry 3 byl Vas, který byl neskutečný svými projevy a povahou. Ve čtvrtém dílu Far Cry jsme se setkali s Pagan Minem a nyní stojí v čele Joseph Seed. Pro mnohé má otec Seed obrovský potenciál, který tomu nasvědčuje z nedávných videí, ale dokáže být ten pravý pro příběhovou linku v dosavadní sérii?

Bude rušno?

Opravdový chaos ve městě Hope Country s členy kultu, kteří vydírají a vymáhají s prostých farmářů vše, co můžou, bude parádní podívaná. Někdy to bohužel dopadne tak, že z vymáhání vznikne násilí, někdy až špatný konec pro obyvatele Hope Country. Však těšit se můžeme i na spolupráci s přáteli, bojujícími proti nebezpečného kultu, jakožto ochránci Hope Country. Je důležité si uvědomit, že všechno, co Far Cry 5 bude obsahovat, bude možná lepší, než série předtím. Mě osobně hodně láká prostředí Hope County více, než předchozí díl v Himalájích, kde opravdové zasněžené kopce jsme viděli jen krátce v hlavních misích.

Stealth se v novém díle zdá být konečně jako životaschopná možnost, která nevyhnutelně vede k tomu, že je vše ohroženo. Nyní můžete sundat celé kempy, aniž by někdo věděl, že jste tam byli a nemusíte používat například tygra, k zabití všech nepřátel, jak to bylo v předchozím dílu.

Prostředí Hope Country

Vizuálně to vypadá až překvapivě. Na PS4 Pro, pole Montana kvete zelenými, červenými a žlutými barvami. Požáry explodují v destruktivní krásu, to však doplňuje skvělé množství detailů. Čím víc lidí zachráníte nebo zničíte majetky Eden’s Gate (kultu), tím větší vliv to bude mít na Váš postup. To znamená, že jakmile se rozhodnete hrát, budete za to také odměněni. Podle oficiálních zdrojů od Ubisoftu se máme těšit na velký počet vedlejších úkolů, které nás mají zabavit na dlouhou dobu. Budeme doufat v to, aby se často neopakovali, protože sami dobře víme, jak to na nás hráče působí.

Pozoruhodně chybí věže, které odemykají body zájmu na mapě. Far Cry 5 zaujme mnohem ekologičtější přístup k průzkumu oblasti. Mluvit s místními může poskytnout náznak vedlejší mise nebo jiný cíl. Při pohledu na mapu v budově by se na vaší mapě mohly objevit další body zájmu. Hope County vyžaduje aktivní objev a v některých případech mohou být dokonce i nesprávné nebo neúplné informace. Je to změna k lepšímu, díky čemu se Far Cry 5 cítí mnohem interaktivní a méně než nudný kontrolní seznam věcí, které se mají dělat v otevřeném světě.

Chodit sám bude nebezpečné!

Co-op dělá vítězný návrat, který nyní umožňuje hráčům hrát příběhové mise společně, stejně jako téměř každou otevřenou aktivitu. Jedna věc, se kterou budou starosti, je, jak bude znamenat pokrok a co přinese z kooperačního hraní pro jednoho hráče. Přizpůsobení umožňuje, aby každý hráč vypadal jinak a zdá se, že vytváření/spojování hal je opravdu snadné (nezískali jsme důkladný pohled na tento proces). Zabíjení nepřátel z kultů je zábava, ale pokud chcete jen ulovit rybu a sníst si ji, není problém. Hope County bude vaše dětské hřiště, s kamarádem nebo bez. Osud Hope Country bude tedy jen v našich rukou.

Ve Far Cry máme všechno k dispozici – od najatých zbraní k pronajatým tesákům a nejhoršího arzenálu na straně Mississippi. Když zasáhnete tvrdě, nepřátelé zasáhnou ještě tvrdší vlnou. Dynamické AI ve Far Cry 5 sleduje vliv, který je ve hře, a mění strategii nepřítele proti vám. Buďte připraveni, protože kult bude zvyšovat své úsilí, aby se Vás zbavil.

Zbraně a Vozidla

Na obrázcích níže uvidíte většinu zbraní a vozidel, se kterými budeme mít možnost se setkat. Je důležité podotknout, že zde nejsou všechny, takže se pořád máme na co těšit.

Eden’s Gate rodinka

Projekt Eden’s Gate, vedený Otcem Seedem, věří, že kolaps bude nevyhnutelný. Zde jsou nepřátelé, kteří stojí po boku otce Seeda.

Faith Seed

Faith se chová jako božský nástroj chaosu a jakmile padnete pod Faithovo kouzlo, budete úplně v jiném světě.

John Seed

John použije zastrašování, víru a násilí, aby zajistil zdroje nezbytné pro přežití Kultu.

Jacob Seed

Jako náborář Kultu a bývalý střelec armády, je pro něj hlavní povinnost ochrana Projektu u Eden’s Gate.

Odpor (spojenci)

V kopcích, údolích a městech Hope Country, civilisté spojili síly, aby odolávali kultu a zbavili své země chaosu jednou provždy.

Grace Armstrong

Grace Armstrongová je odborná sniperka, která sloužila v Afghánistánu, a nyní pracuje jako instruktor zbraní ve střelbě u rodiny Hollandových.

Jerome Jeffries

Poté, co sloužil ve válce v Perském zálivu, se vrátil do Montany, aby sloužil jako katolický farář kraje. Ale s přílivem Projektu u Eden’s Gate ztratil svůj kostel a nechává krev na cestě.

Nick Rye

Nick Rye se odtrhl od dlouhé linie veteránů leteckých sil Holland Valley, včetně otce. Nickův otec nutil svého syna ať se vrátí zpět, ale Nick odmítl a rozhodl se zůstat a postarat se o svou ženu.

Mary May Fairgrave

Mary May, společně s rodinou, vlastnila a provozovala Spread Eagle, místní pivní díru v Hope County. Ale poté, co její rodiče zemřeli, bylo těžké dosáhnout stálého provozu – banka uzavřela bar a prodala jej Eden’s Gate za penny. Dědictví její rodiny je nyní v nevhodných rukou kultu. Už však nebude sedět a dívat se, jak se její bar a země hroutí – je čas dostat Spread Eagle zpět a oživit všechno, co rodiče budovali celé roky.

Hurk

Na první pohled vypadá jako někdo, koho jste již potkali. Hurk Jr. strávil několik let s batohem na zádech po celém světě, od Rook Islandu po Kyrat, ale nakonec se vrátil i do Hope County.

Jess Black

Když jí babička zemřela, Jess se vrátila k životu se svými lidmi jako změněná žena. Předtím byla pouhým přeživším a musela se postarat už od malička o svůj život. Díky lekci babičky má nyní Jess snahu chránit ostatní.

Sharky Boshaw

Je to mladší bratranec Hurka a upřednostňuje přezdívku „Sharky. Jak jde vidět, má rád oheň. Když zjistil, že lepší život zahrnuje mučení a vymývání mozků Eden’s Gate, rozhodl se bojovat proti kultu a oheň tedy následovat.

Adelaide Drubman

Adelaide Drubman je zdravější, bohatší a moudřejší než většina lidí. Ráj však byl ztracen, jakmile ji Eden’s Gate vyhnala z vlastního domova.

 pes Boomer

Je to starý pes, který umí parádní triky. Kult mu vzal rodinu, takže zůstal sám. Boomer je však stále věrným společníkem těch, kterým může důvěřovat, a je vždy připraven použít své živé smysly k tomu, aby pomohl sťat kultu hlavu.

V tomto úžasném světě budou vaše limity a kreativita testovány proti největšímu a nejzodpovědnějšímu nepříteli, kterého Far Cry kdy vidělo.

K odporu se připojíme 27. března 2018 na platformách PlayStation 4, Xbox One a PC.