Zavřít reklamu

Fanouškovský mód k Portalu 2 přidá do hry třetí portál a čtvrtou dimenzi

Portal Reloaded vám zamotá hlavu.

5. 11. 2020    

Pokud se vám zdály hádanky v druhém Portalu příliš lehké, nezoufejte. Fanoušek Jannis Brinkmann totiž už šest let pracuje na vývoji módu Portal Reloaded, který do hry přidá možnost vytvořit třetí portál, který bude spojovat přítomnost a budoucnost. Nový zelený portál ve tvaru obdélníku zpřístupňuje vývojáři nové možnosti, jak udělat hru ještě komplexnější. Sami se podívejte na video ukázku, ve které Brinkmann ukazuje postup řešení jedné z hádanek. Aby se dostal ke dveřím, vedoucím do další úrovně, musí využít dvě verze té samé kostky, každou z jiné chvíle v čase.

Brinkmann si na módu dává pořádně záležet. Kombinuje zřejmě sice assety z původní hry, ale pro fanoušky vytvořil dvacet pět zcela nových úrovní, včetně menšího příběhu, do kterého dal namluvit přes sto linek dialogu. Polde moddera má Portal Reloaded být poctou Portalu 2 a zároveň oslavou jeho desetiletého výročí. Mód totiž dorazí na Steam 21. dubna 2021, přesně deset let po vydání ikonické hry od Valve. Posunovat hranice už tak ambiciózní hry se zjevně dají, sami příští jaro zjistíme, jestli to ovšem Brickmann s komplexností hádanek už nepřehání.

Samotné Valve nám ale pravděpodobně už třetí Portal nenabídne, takže je každý nový obsah vítán s otevřenou náručí. Studio vedené Gabem Newellem prý pracuje na zatím neoznámené hře. Po vydání Half-Life: Alyx jsme se dozvěděli, že se teď tým už tolik nebojí vrátit do světa Half-Lifu, mohlo by nás tedy možná čekat příjemné překvapení v podobě završení trilogie o Gordonu Freemanovi.