Zavřít reklamu

Fanoušci Rallye her se dočkali. Codemasters získali oficiální licenci k WRC

Po osmnácti letech se WRC licence vrací pod křídla Codemasters.

1. 6. 2020     Zdroj

wrc8

Herní vývojáři z Codermasters, kteří se specializují na závodní hry, se po dlouhých osmnácti letech dostávají opět k licenci WRC, tedy k oficiálnímu Mistrovství světa v rallye. Smlouva byla uzavřena na pět let a začíná platit od roku 2023. Do té doby budou vycházet WRC hry od vydavatele BigBen Interactive, který má licenci WRC již od roku 2010.

Naposledy jsme mohli vidět Codemasters hru s licencí WRC v roce 2002, konkrétně šlo o titul Colin McRae Rally 3. Poté vyrábělo WRC hry studio Evolution a v roce 2010 přešla licence pod BigBen Interactive a studio Milestone. V Milestone éře se však WRC hrám moc nedařilo a nebyly moc úspěšné. Vydavatel se tak rozhodl předat licenci jinému studiu a v roce 2015 jsme tak mohli vidět první WRC hru od nováčků ze studia Kylotonn. Zpočátku ani jejich hry nebyly moc úspěšně, nicméně s každým rokem se kvalita jejich her posunuje a poslední díl WRC 8 už dopadl o poznání lépe a jedná se o skvělou konkurenci pro sérii Dirt Rally. Kylotonn bude ve WRC hrách pokračovat do roku 2023.

Pro Codemasters se jedná o velice zajímavou licenci, protože kromě jiného tvoří i oficiální F1 hru a v Dirt Rally hrách je dostupný rallyecross s oficiální licencí šampionátu. Celkově si tak zajistili tři velké licence. Vývojáři již prozradili, že nadále plánují vydávat závodní sérii Dirt a zároveň zvlášť WRC. Je dost možné, že se Dirt zaměří spíše na arkádové závody a WRC naopak čistě na rallye. Ostatně nedávno jsme se dočkali představení hry Dirt 5 a ze záběrů je jasné, že půjde spíše o arkádovou hru.

WRC hry od Codemasters vyjdou na PC, herní konzole nové generace a také na mobilní telefony. Součástí licence jsou i práva na esportové turnaje WRC.