Zavřít reklamu

Fallout Shelter má na kontě 2 miliardové příjmy

Fallout Shelter je pro společnost Bethesda téměř jako zlatý důl.

10. 8. 2018     Zdroj

Ačkoliv se to na první pohled může jevit jako šílenství, tak se ukazuje, že hry, které jsou vydávány bezplatně pak nesou největší zisky. Příkladem budiž Fortnite v němž se točí miliardové zisky. To samé však platí i pro mobilní titul od Bethesdy. Konkrétně Fallout Shelter.

Postapokalyptické téma táhne i na mobilech

Fallout Shelter vyšel pro platformy iOS a Android a vydělal tvůrcům 93 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 2 miliardy korun. Údajně pochází 59% příjmů z USA a rozdělení platforem je rovnoměrné. Na iOS hraje 41% hráčů, zatímco na Androidu je to 51%.

Bethesda dodává, že 15. června už hra dosáhla svého denního příjmu v hodnotě 212 tisíc dolarů (zhruba 4,6 milionu korun). Je s podivem, že hra, která je na trhu přes 3 roky stále generuje takový zisk. Její nejvyšší denní příjem pochází ze 14. září 2015, kdy šlo o 237 tisíc dolarů. To znamená, že nyní hra příliš nezaostává. Vypadá to, že by se titul na konci roku mohl přehoupnout přes hranici 100 milionů, co se týče zisku.

Kromě těchto platforem je však hra dostupná i na PC, Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Ohledně těchto platforem nejsou známa konkrétnější čísla, ale mohla by to být rovněž solidní porce. Není se tedy čemu divit, že ještě letos dorazí hra The Elder Scrolls: Blades.