Zavřít reklamu

Fallout se dočká vlastního hraného seriálu. Stát za ním budou tvůrci Westworld

Filmové adaptace herních sérií sice většinou nedopadají slavně, ale v případě Falloutu od Kilter Films by to mohlo dopadnout jinak. Co od seriálu čekat?

3. 7. 2020     Zdroj

fallout

To si to takhle mašírujete po pustině, občas prošpikujete kulkami nějakého toho mutanta, když se z nedalekého domu u cesty začne z rádia ozývat jakési zvláštní hlášení nesoucí důležité poselství. Legendární herní série Fallout se totiž dočká vlastního seriálu, a byť by tato myšlenka byla ještě před několika měsíci pro fanoušky přinejmenším úsměvná, ne-li až absurdní, časy se mění a hrané snímky na motivy her opět letí. Zároveň můžeme věrné milovníky postapokalyptické pustiny uklidnit, za produkcí nebude stát nějaké neznámé studio v područí korporace, nicméně tvůrci povedeného sci-fi seriálu Westworld. Ten se konec konců Falloutu v lecčem podobá, což by mohlo pomoci naplnit vizi autorů. Konkrétně se tak o realizace postará Jonathan Nolan a Lisa Joy.

„Za posledních 10 let jsme neustále přemýšleli nad tím, jak dostat sérii Fallout na obrazovky. Nikoliv však v herní podobě, ale filmové, která by fanouškům nabídla jiný pohled. Před lety jsme se tak rozhodli promluvit s Jonathanem a Lisou a okamžitě nám došlo, že právě tahle dvojice je pro naši vizi ta pravá. K jejich práci chováme neskonalou úctu a jsme rádi, že se budou na realizace našeho projektu podílet,“ vyjádřil se k náhlému oznámení Todd Howard, designér a kreativní ředitel Bethesdy. V podobném duchu reagovali i Jonathan s Lisou a jak to tak vypadá, rozhodně se máme na co těšit. Tohle legendární duo chce totiž zachovat veškeré aspekty Falloutu tak, jak je známe a zároveň je okořenit o nějakou tu špetku inovace. Studio Kilter Films se tak ve spolupráci s Bethesdou postará nejen o produkci a natáčení, ale i kreativní dohled a následně práva poctivě odevzdá Amazonu. Uvidíme, zda nám Todd ani tentokrát nelže a nás čeká po dlouhé době kvalitní adaptace herní série.