Zavřít reklamu

Facebook kupuje Oculus Rift VR

Jako blesk z čistého nebe nás v noci na dnešek zastihla zpráva o tom, že firmu Oculus Rift VR koupila společnost Facebook. Co z toho plyne pro hráče?

26. 3. 2014    

Znáte ten vtip o tom, jak si vlivný, bohatý podnikatel usmyslí, že si dá k obědu čínu, pověří tím svého sluhu a ten koupí Čínu, jakožto stát? Mark Zuckenberg takhle jednou přišel do sídla Facebooku a řekl kupte mi někdo ty Oculus Rift. A jeho poddaní našli přebytečné 2 miliardy dolarů a z čista jasna koupili celou firmu.

Teď tedy trochu vážně. Facebook pár týdnů po koupi WhatsAppu přichází s další akvizicí, když kupuje pro hráče daleko zajímavější firmu – Oculus Rift VR, tedy firmu stojící za brýlemi zprostředkovávajícími (to je ale ošklivé slovo) virtuální realitu. Hráči celého světa se bouří, stejně tak přispěvatelé na Kickstarterovskou kampaň, kde se vybralo bezmála 2 a půl milionu dolarů. Ovšem Facebook nutně nemusí jen brát, ale i přinést nové světlo a především ohromnou částku, oproti níž je již zmíněných 2 a půl milionu vybraných dolarů na Kickstarteru opravdu malou částí.

Co to projektu přinese, co naopak odnese a na co vlastně Facebook virtuální realitu využije, na to si budeme muset počkat. Vše jsou zatím pouhé odhady a jen týmy kolem Facebooku a Okulusu ví, co se bude dít dále. My budeme celou situaci dále sledovat a doufat, že se pro hráče nic moc nezmění, protože projekt Oculus Rift vypadal více než nadějně.