Zavřít reklamu

Fable: The Journey – Preview

Série Fable se vrací ve svém posledním dějství. Přivítejte Fable: The Journey.

9. 9. 2012    

Peter Molyneux je velmi známou osobou herního světa. Nicméně problémem je, že vždy slibuje více než je schopen splnit. Hodně hráčů okouzlila jeho adventura Fable, která vyšla ještě na původní Xbox a poté se dočkala PC předělávky Fable: The Lost Chapters. Hra byla nádherná. Brilantní pohádka s lehkými RPG prvky a dalšími vychytávkami, do té doby neviděnými. Jenže čím se série posouvala dále, Molyneux sliboval více a více a stále větší zklamání to pak bylo. Po třetím Fable se už tradičně omluvil za špatně odvedenou práci a na chvíli se uklidil ze scény. Poté představil poslední díl Fable, a to Fable: The Journey.

Poslední Fable a poslední Molyneuxův zásah

Fable: The Journey byl měl být skutečně poslední díl z této série. Zaprvé proto, že Molyneux už opustil Lionhead Studios a otevřel si nové a také proto, že Fable: The Journey běží na úplně jiném konceptu a se sérií Fable má jen málo společného. Na hru však Molyneux ještě dohlédne, aby měl čisté svědomí, než odejde úplně. Fable: The Journey je primárně cílené na možnosti pohybového senzoru Kinect pro Xbox 360.

The Journey trpí klasickým problémem, který mají všechny hry, které Kinect využívají. Nejsou schopné vám dát možnost volby. Vy musíte jít dopředu v podstatě koridorem nebo dokonce hra jde za vás a zastaví se na místě, kde je třeba sejmout nepřítele. Zatím bohužel není úplně jasné, jak celé ovládání v této hře bude probíhat. Ostatně nečekejte nějakou prudce akční hru. Fable: The Journey bude spíše hříčkou, podobně jako bylo například Sorcery pro PS3.

Křížem krážem Albionem

Hlavním hrdinou tohoto spin-offu k sérii je muž jménem Gabriel. Ten cestuje po starém známém Albionu jako potulný mág. Vy s ním údajně procestujete téměř 500 kilometrů. Cestujete pomocí povozu, který táhne váš dobrý kamarád kůň. Vše vidíte z pohledu první osoby a také tak hru ovládáte. Údajně nehrozí žádné šílené skákání a běhání po pokoji. Čeká vás spíše poklidné vykonávání příkazů, které se objeví na obrazovce, nejvíce zaměstnáte své ruce. Například ovládání koně probíhá tak, že rukama svíráte imaginární opratě a vedete svého koně.

Aby nebylo cestování po Albionu jako procházka růžovým sadem, čekají na vás i různá nebezpečí. Jedním z nich je i loupežnický spolek Hobbes, který známe z předchozích dílů, a nejednou vám nadělal jisté potíže. O dalších nebezpečenstvích tamních krajin není nic známo. Naše kroky nás povedou přes husté lesy, malebné louky, ale také se podíváme do města Bowerstone. Krajina je zde podobně jako ve Středozemi nazývána Shire. Navíc váš kůň může být při toulkách zraněn a vy jej po souboji s nepřáteli budete muset v jisté minihře uzdravit.

Váš hrdina totiž má k dispozici magii. Tu budete tvořit vy svými pohyby. Pokud namalujete štít, hra pochopí, že se potřebujete bránit, a tak mezi vámi a nepřítelem vytvoří neprostupnou bariéru. Pokud vytvoříte magický obrazec, budete moci využívat svůj hněv v podobě nejrůznějších útočných kouzel. Veškeré pokyny vás hra předem naučí a co se týče manuálu, tam je jistě také najdete. Takových kouzel bude ve hře spousta.

Více informací o hře bohužel není. Molyneux v tomhle směru nebyl příliš vstřícný a můžeme tedy jen čekat, jaká hra bude. Každopádně už teď ji bereme trochu jako vykrádání značky Fable, která před lety byla velmi kvalitní. Hra by měla vyjít na začátku října pro Xbox 360 a Kinect, a to kompletně s českými titulky.