Zavřít reklamu

Epic táhne do boje proti větrným mlýnům. Žaluje Apple i Google.

Firma se brání stažení Fortnite z obchodů obou firem.

14. 8. 2020     Zdroj

Apple i Google stáhli ze svých mobilních obchodů Fortnite po tom, co Epic do aplikace přidal možnost kupovat herní měnu způsobem, který obchází jejich pravidla. Epicu se nelíbí podíl na prodejích, jež si dva technologičtí giganti žádají. Žalobu maskuje za obvinění z monopolního chování obou firem.

Během dvaceti čtyř hodin zvládl Epic zvednout náladu hráčům mobilního Fortnite zlevněním herní měny, rozlítit tím Apple a Google, které odstranili hru ze svých obchodů a návdavkem podat žalobu na obě dvě firmy kvůli monopolnímu chování, jež nedává prostor konkurenčnímu boji. Epicu se primárně nelíbí nutnost odvádět část zisků z transakcí uvnitř aplikací majitelům obchodu. Google i Apple spolknou z částky třicet procent.

Celé snažení Epicu se zdá být vykalkulovaným tahem. Žaloby měla firma jasně již připravené, stejně tak kampaň odporu proti Applu uvnitř Fortnite. Ta se jmenuje Nineteen-eighty-Fortnite a paroduje slavnou reklamu Applu z osmdesátých let, která vytáhla proti utlačujícícm autoritám. Na verzi od Epicu se podívejte níže.