Zavřít reklamu

Electronic Arts tvrdí, že ve svých hrách neprovozuje žádný hazard

Během finanční konference společnosti Electronic Arts pro čtvrté čtvrtletí roku 2018 odpověděl generální ředitel Andrew Wilson na otázku regulačních úřadů v Evropě ohledně možnosti hazardu ve hře FIFA 2018.

9. 5. 2018    

Během finanční konference společnosti Electronic Arts pro čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2018 odpověděl generální ředitel Andrew Wilson na otázku regulačních úřadů v Evropě. Otázka od regulačních úřadů směřovala k možnému hazardu, který se ve hře FIFA 2018 má objevovat.

Wilson uvedl, že Electronic Arts spolupracuje se světovými sdruženími a regulačními orgány po celém světě. Již mnohokrát ale společně zhodnotili a zjistili, že FIFA Ultimate Team není hazardní hrou. Potvrdili také, že ani loot boxy nejsou součástí hazardu.

Hlavním odůvodněním je to, že hráči při otevření onoho loot boxu dostanou v každém balení určitý počet položek. Druhý hlavní důvod je takový, že společnost Electronic Arts neposkytuje a ani nepovoluje žádný způsob, kterým by se tyto položky daly vyměnit za reálné peníze – jednoduše tyto položky nemají žádnou ekonomickou hodnotu. Rovněž se také společně s regulačními orgány snaží odstranit jakýkoliv druh nezákonného obchodování s herními předměty.

Výsledkem tohoto snažení je, že se Electronic Arts i nadále snaží hráče posouvat ve hře dále a dále. Zároveň chce, aby se hráčům všechny herní prvky jevily jako zábavné a hlavně spravedlivé. Ze strany Electronic Arts nepřichází v úvahu jakékoliv ukončení spolupráce s regulačními orgány, ba naopak EA hrdě tvrdí, že spolu budou nadále spolupracovat.