Zavřít reklamu

EA spustila Origin

Dnes ráno jsme vás informovali o službě Origin, která bude jakýmsi STEAMEM, akorát ji zaštítí společnost Electronic Arts. Čekalo se, že k odhalení dojde brzy, ale chyba lávky, EA totiž Origin už spustila. Společnost Electronic Arts dnes oznámila spuštění nové herní online služby Origin™. Ta zákazníkům nabídne možnost stahovat hry EA přímo na PC, ale […]

3. 6. 2011    

Dnes ráno jsme vás informovali o službě Origin, která bude jakýmsi STEAMEM, akorát ji zaštítí společnost Electronic Arts. Čekalo se, že k odhalení dojde brzy, ale chyba lávky, EA totiž Origin už spustila.

Společnost Electronic Arts dnes oznámila spuštění nové herní online služby Origin™. Ta zákazníkům nabídne možnost stahovat hry EA přímo na PC, ale také populární nástroje známé ze sociálních sítí – možnost vyhledat přátele, spojit se s nimi a sledovat, co hrají. „Jsme připraveni nabídnout zákazníkům přímý přístup k našim produktům a celé hráčské komunitě způsobem, jaký dosud nezažili,“ uvedl výkonný ředitel EA John Riccitiello a dodal, že brzy se Origin rozroste o nové funkce a jeho nabídku doplní obsah, jaký nebude k dostání nikde jinde. Lokální verze nové herní služby Origin pro Českou republiku je v přípravě.

Aktuálně je v nabídce Originu více než 150 her a v následujících měsících se stane místem, kde bude možné zakoupit a stáhnout exkluzivní limitované edice netrpělivě očekávaných her jako Battlefield 3 či FIFA 12, stejně jako produkty partnerů EA (Alice: Madness Returns™ či Kingdoms of Amalur: Reckoning™ z produkce 38 Studios.) Koncem tohoto roku se na Originu objeví také digitálně stažitelná verze Star Wars™: The Old Republic™.

„Origin je nová herní služba se dvěma základními funkcemi,“ říká David DeMartini, první viceprezident divize EA Global Online. „Jednou je stahování toho nejlepšího, co společnost EA a její partneři produkují a nabízí, a druhou jsou zmíněné elementy sociálních sítí. Hráči si postupně v rámci svého profilu naplní seznam přátel a multiplatformové informační rozhraní jim řekne, co a kde právě hrají. Každý si také může budovat vlastní hráčskou komunitu.


Jde o první krok na cestě evoluce Originu. V následujících týdnech bude počet počet služeb a funkcí rozšířen, stejně jako nabídka obsahu: exkluzivními demy počínaje a stažitelnými plnými hrami konče. Origin se stane místem, kde fanoušci nakupují tituly z katalogu EA a sdílí své herní zážitky s přáteli.

Na www.origin.com dnes zažívá premiéru také betaverze desktopové aplikace této nové služby. Origin bude k dispozici rovněž ve formě služby pro mobilní telefony a další přenosná zařízení.

Hlavní funkce a vlastnosti

Origin představuje nejsnadnější způsob nákupu a hraní her a dalšího obsahu z produkce EA, navíc s možností být neustále v kontaktu s přáteli. Betaverze desktopové aplikace Origin nabídne hráčům na PC následující:

  • Exkluzivní digitální obsah: Pomocí aplikace bude možné stahovat digitální verze her pro PC, např. Battlefield 3 nebo Need For Speed The Run. Později přibude také možnost přístupu k nejnovějším online betaverzím her, demům a dalším možnostem, jak si hry vyzkoušet před zakoupením.
  • Kontakt, sdílení, hraní: Aplikace umožňuje vytvoření seznamu přátel, import kontaktů z Facebooku a chatování třeba o zážitcích z her s celou komunitou Originu. Po připojení k účtu uvidíte, které z přátel máte online a co právě hrají. Speciální rozhraní pro zobrazení přímo v běžících hrách nabídne integrované funkce sociálních sítí a prohlížení internetu, včetně možnosti okamžitě do hry vložit zakoupený a stažený dodatečný obsah.

Portál Origin.com nabídne:

  • Trvalé profily – kdekoli, kdykoli: Po založení profilu na Origin můžete spravovat seznamy oblíbených her a přátel, které budete mít přístupné z jakéhokoli PC.
  • Rychlé a snadné nakupování: Origin.com je novým ústředním bodem pro stahování nejnovějších her EA pro PC s velmi přímočarým procesem úhrady a stažení zakoupeného či předobjednaného titulu. Obchod Origin.com je také velmi snadno přístupný na speciální záložce betaverze aplikace Origin.

Na tiskové konferenci EA na výstavě E3 v Los Angeles příští týden bude na portálu Origin.com zpřístupněn nový exkluzivní obsah pro tituly EA. Tisková konference začíná v pondělí 6. června 2011 ve 21:30 středoevropského času a vy můžete sledovat její přímý přenos na speciální stránce www.ea.com/cz/e3.