Zavřít reklamu

EA Sports UFC 2 – Recenze

EA Sports UFC 2 napravuje reputaci svému předchůdci a přináší velmi dobrý příklad toho, jak má vypadat bojová hra.

4. 4. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

První UFC od EA bylo poněkud zjevením a vyvolalo nadšení u hráčů, kteří mají k těmto hrám blízko, či vztah k samotnému bojovému sportu. Bohužel nadšení vydrželo jen chvilku a opadlo se samotným hraním. Hra toho příliš nenabízela a v podstatě to byl hlavní důvod, proč nebyla příliš úspěšnou. EA se snaží reputaci napravit druhým dílem. Povedlo se jí tentokrát rozdávat rány lépe?

ufc2-2

Kariéra nechybí, příběh ano, ale co na tom?

Nehledejte zde žádný příběh, či něco podobného. Hra na něm nestaví a téměř nikdo jej také neočekává. Díky tomu se můžete v podstatě ihned vrhnout do hry. Je až neuvěřitelné kolik komb, pohybů, úderů a fyzických výkonů se zde dočkáte. Autoři byli v prvním díle značně kritizováni za to, že se vše opakuje a některé údery tak vidíte i mnohokrát po sobě. Každý z bojovníků má svůj unikátní styl, který podobně jako v sérii FIFA byl ušit na míru právě jednotlivým sportovcům podle jejich reálných dispozicí.

Jak už bylo naznačeno, chybí zde příběhový mód. Je tu jen velmi lehoučký pokus o něco v rámci klasické kariéry. Tedy jak jinak, než že musíte svého bojovníka dostat mezi ty nejlepší a následně se pokusit dostat až na samotný vrchol. Tedy nic nového pod sluncem. Stejně jako v sérii FIFA ale nechybí ani Ultimate Team.

ufc2-4

Ultimate Team?

To asi může nejednoho poněkud zarazit, neboť je jasné že těžko budete tvořit tým v rámci zápasů. Máte zkrátka ve svém týmu pět bojovníků, jak ženy, tak muže a sem tam musíte měnit, jelikož nelze absolvovat zápasy s jedním zápasníkem. Potažmo jde, ale brzy mu dojde energie na pořádný boj. Trochu si zde tedy hrajete i na manažera a trenéra.

Dobře je zvládnuté i ovládání, které je přizpůsobeno i úplným nováčkům. Do tajů boje a různých komb se tak dostanete velice rychle. Ostatně většina hlavních prvků je převzata již z prvního dílu, není tedy žádným překvapením, že se autoři funkční schéma rozhodli zachovat i do UFC 2.

EA SPORTS™ UFC® 2_20160323223105

Parádní, leč brutální podívaná

Zpracování je poměrně zásadně vylepšeno. Neuvěřitelně realistické modely samotných bojovníků, slušná atmosféra při zápase a skvěle animované obličeje, které se mění také v závislosti na tom, kolik ran schytáte. Díky tomu vidíte detailně rozseklá obočí a modřiny. To stojí za to a navíc to přidává do hry na realističnosti. Bohužel občas narazíte na divné animace a poněkud podivné záseky. Solidní je i zvukový doprovod. Občas navíc haprují online zápasy.

Bohužel co ve hře dost chybí, tak to je potom atmosféra předzápasová. Klasická show, která se k tomuto sportu pojí, jaksi chybí a je to velká škoda. Zejména protože, že spousta fanoušků bude čekat na to, až na to že se nedočkají a přijde poněkud zklamání.

ufc2-1

UFC 2 má své nedostatky, i tak se ale dá říct, že v rámci toho, co je na trhu nabízeno se jedná zřejmě o nejlepší bojovou hru současnosti. Nabízí dostatek módů, bojovníků a všeho co je s licencí UFC spojeno. Fanoušci budou nadšeni a nepohrdnou možností dát svému kamarádovi či kolegovi po tlamě. Pro nováčky je hra rovněž dobrým začátkem v UFC.

EA Sports UFC 2 nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- počet komb a úderů
- zpracování bojovníků

Zápory

- chybí předzápasové show
- občasné chybky

Hodnocení: 82%