Zavřít reklamu

EA pracuje na tajemné akční hře ze Star Wars univerza

Dočkáme se hry z artušovského období slavného vesmíru?

30. 10. 2020     Zdroj

Vývojáři z EA Motive, kteří nedávno vydali kvalitní simulátor soubojů ve vesmírných stíhačkách Star Wars Squadrons, zřejmě už pracují na další Star Wars hře. Dokazuje to alespoň nabídka zaměstnání ve studiu, která láká na spolupráci při vývoji nadcházející akční hry ze známého světa rytířů Jedi. Pravděpodobně nepůjde o rozšíření Squadrons, o nichž se nedávno vývojáři nechali slyšet, že jsou pro ně hotové a další obsah hráči čekat nemají.

V EA Motive právě probíhají práce na rovnou několika neoznámených hrách. Studio ve svém manifestu hlásá, že zkouší experimentovat a neztrácet čas s nikam nevedoucími nápady. Podle genrálního manažera Patricka Klause je tým super talentovaný a plný odhodlání. EA Motive chce dle Klause posunovat hranice toho, co je ve hrách možné. Kanadské studio má však i přes tato prohlášení na svém opasku pouze hry ze Star Wars univerza. A v budoucnosti se na něm bude houpat zjevně další.

Otázkou je, na co se od studia můžeme tedy těšit. Ve Squadrons a Battlefront II navštívili období známé z hlavní filmové ságy, Disney, vlastnící značku Star Wars, se ale už od známých kulis a frakcí chce odpoutat. Příští rok začnou vycházet knihy a komiksy z období „vysoké“ republiky, odehrávající se několik staletí před známými událostmi z filmů. Vzhledem k tomu, že hra vyvíjená EA Motive vyjde nejdříve někdy za dva roky, šlo by o ideální zasazení do zatím neprozkoumaných dějin předaleké galaxie.