Zavřít reklamu

EA nás zahltí virtuálním fotbalem. Na mobily zamíří šest nových her

Na mobilech se máme na co těšit.

2. 2. 2021     Zdroj

Electronic Arts dnes oznámili, že si zajistili obnovení licencí od UEFA (Unie evropských fotbalových asociací) potřebných k vývoji dalších fotbalových her. Podle vydavatele půjde o mnoholetý kontrakt, který mu dovolí značně rozšířit své portfolio projektů. Nová smlouva EA zajišťuje exkluzivní práva na velké soutěže Ligu mistrů, Evropskou ligu a Super pohár.

Na mobilních telefonech se v blízké budoucnosti má objevit hned šest nových her pod hlavičkou FIFA. Má jít o různorodé projekty, hratelností budou v rozsahu od co nejvěrnějších simulací až po unikátní arkádové projekty, které mají nabídnout něco pro každého hráče. Kromě obří expanze na mobilech plánuje EA i růst svých projektů na velkých platfromách.

Pro nás je zajímavá hlavně informace o premiéře série na streamovací službě Google Stadia. Na tu se 17. března dostane vůbec aktuální titul z hlavní série FIFA. Virtuálních fotbálků se vydavatelům během let povedlo prodat už přes 325 milionů a aktuální FIFA 21 se pomalu stává nejúspěšnějším dílem v historii.