Zavřít reklamu

E3 2012 Microsoft Press Conference

Nejhorší konference letošní E3 a možná vůbec

5. 6. 2012    

V pondělí odstartovala herní výstava E3 2012. Jako každý rok se vše uskutečnilo v Los Angeles. První konference proběhla ve 21:00 podle středoevropského času, které se ujal Microsoft. Bez jakýkoliv řečí nám režie hned pustila nové Halo 4, kde jsme mohli vidět parádní záběry této xboxové exkluzivity. Dále nás přivítal prezident zábavního oddělení v Microsoftu, Don Mattrick. Už na začátku jsme se mohli dozvědět, že konference nebude pouze plná nových trailerů a očekávaných herních titulů, ale dočkáme se navíc toho, jak pokročili ve vývoji s Kinectem. Představení pokračovalo trailerem na Splinter Cell: Blacklist, kde budeme moci využít hlasové ovládání pomocí Kinectu. Následovalo pro většinu diváku méně důležité Madden NFL 2013 a Fifa 13, jak jinak. Ovšem i tyto hry budou využívat hlasové ovládání, což nás celkem překvapilo. Náhle se zvedali ze židlí závodní hráči, když byla představena Forza Horizon na prvním videu.

Jedna velká reklama

Na delší dobu dostal prostor Kinect, ale vše se stále drželo jen hlasového ovládání, které jsme však už mohli vidět na loňské konferenci. Za pomoci Bingu Xbox vyhledával, různé filmy dle žánru a plnil rozkazy jako vycvičený pes. Kinect však půjde ovládat i jinými jazyky než angličtinou, ale také například španělštinou, němčinou, italštinou a tak dále. Tím bylo upozorněno na to, že toto ovládání bude moci využívat přes 500 miliónů uživatelů po celém světě ve svém rodném jazyce. Microsoft se tím snaží více než naznačit, že s Xboxem nezamýšlí pouze zaujmout videohráče, ale celou rodinu, která má Xbox využívat jako zábavní centrum, například sledováním sportovních utkání jako NHL, NBA apod.

Microsoft přichází s novinkou Xbox SmartGlass, díky které budeme moci provázat X360, smartphony s operačními systémy Android a Windows phone, dále iPhone, iPad a tablety s Windows 8. Díky této funkci si údajně užijeme více zábavy a budeme mít pohodlnější přístup k naším oblíbeným seriálů, hudbě či filmům. SmartGlass budeme moci využívat jako ovladač pro menu v xboxovém dashboardu a také snadnější prohlížení webových stránek. Od letošního roku bude Xbox 360 používat jako internetový prohlížeč Internet Explorer. Obecně vše působilo jako reklama pro nové Lumie a Windows Phone. 

A zase budeme cvičit

Konečně se dostáváme k využití Kinectu tak jak si jej většina z nás představuje, ano takže budeme využívat naše tělo. Hodně lidí, kteří neuznávají herní nadšence, si rádo utahuje z toho, že jen sedí a nic a také přibývají na váze. Díky hře Nike+ Kinect Training se vše změní, Microsoft dělá na sportovní trenažeru, který vám pomůže vypracovat postavu podle vašich přestav. Hra by měla být k dostání o prázdninách tohoto roku.

Ke slovu se také dostává nějaký ten pořádný titul a tím je Tomb Raider. Lara Croft se ukázala v akci pouze s lukem a pár šípy. Celkový gameplay působil celý naskriptovaně, ale vývojáři slibují otevřený svět. Trochu volného pohybu rádi uvítáme. Jinak se jedná o velmi očekávaný titul a hra vypadá více než slibně. Kromě Kinect Training se představila nová fantasy hra s názvem Ascend New Gods, už teď vám můžeme slíbit, že narazíte více než na jednu příšeru. I hororový žánr dostal prostor, no i když v tomto případě … Resident Evil 6 nás jasně přesvědčil o tom, že žádný survival horor nemáme čekat, ale spíše takové Call of Duty plné zombíků. Další ve frontě byla opět Kinectovka Wreckateer určená pro ty nejmladší z nás, avšak k vidění nebylo nic, co by stálo za zmínku. S dramatickým začátkem se představilo South Park: Stick of Truth, které rozesmálo celé publikum. Na odlehčení přišlo živé pěvecko-taneční představení třetího Dance Centralu. Vše bylo završeno prvním gameplay trailerem na Black Ops II, ze kterého máme velice smíšené pocity, podle ukázky hra působí velice zastarale a nepřináší nic nového.

Závěrem

Celkově hodnotíme Microsoft konferenci záporně, vedení se jasně rozhodlo, vsadit na Kinect což se z části nevyplatilo a stále čekáme na nějakou Kinect hru, která nás jednoduše posadí na zadek. Microsoft přišel s různými novinkami jako je technologie Xbox SmartGlass, ve které byl zmíněn i Windows 8. Bohužel vše působilo sterilně a velice podobně jako minulý rok.