Zavřít reklamu

E3 2012 EA Press Conference

Velká jména mnohých velkých sérií se sešla, aby na nás zapůsobila. Udělá s nimi EA díru do světa? Toto a mnohem víc jsme zjistili z jejich konference.

6. 6. 2012    

Konference EA na letošní E3 byla nepochybně jedním ze dvou hlavních taháků této akce. Po shlédnutí jejich hodinové prezentace mohu říci, že dodržela všechny hlavní zásady úspěšné prezentace. Začala a skončila pořádnou peckou, jako vždy byl kladen důraz na atmosféru a na pódiu se objevila a zazněla mnohá velká jména převážně ze sportovního odvětví. Může ovšem hráčská komunita odejít s pocitem uspokojení ze všech nově odhalených i profláklých novinek? Udělejte si obrázek přečtením tohoto článku, neboť z deseti položek, které EA prezentovala, vás alespoň jedna nepochybně zaujme.


Dead Space 3

Za úplného ticha se v potemnělém sále spustil první trailer. Na palubě je vidět Isaac a Ellie a vše poklidně funguje. Nenadálý otřes však nekontrolovaně vrhne letoun vstříc ledové planetě Uxor, kde se zřítí a náš pár rozdělí. V tu chvíli přichází na řadu živé demo, které odhalí první novinku, a to co-op hru dvou hráčů, se ztotožněním v postavách Isaaca a nově Johna Carvera. Celé demo se skládalo ze dvou hlavních soubojů – prvním proti gigantickému vrtáku, který se snaží z obou protagonistů udělat nevábnou krvavou směs a druhým, kde se na ně vrhne obrovské, kudlance podobné monstrum, které je posléze shltne do svých útrob. V tu chvíli to vypadá, že demo končí, avšak hra ještě krátce pokračuje i v trávicím traktu onoho monstra. Celkově mohu říci, že nehledě na naskriptovanost obou těchto soubojů celá ukázka působila vynikající atmosférou a prostředím krásné krajiny pošpiněné přítomností necromorphů a jiných infikovaných stvoření. Datum vydání bylo posléze stanoveno na únor 2013.

Dead Space 3 gameplay naleznete zde


Madden NFL 13

Při uvedení nového ročníku Madden NFL se předvedla na této konferenci první sportovní hvězda. Tou byl Calvin Johnson z týmu Detroit Lions, který se stal tváří hry a který kladl velký důraz na to, co může jeden člověk po sobě zanechat za odkaz. Přesně tomu by se měla věnovat i hra samotná, ale mezi hlavní trháky Madden NFL 13 patří několik věcí. Za prvé se jedná o Infinity engine, který se má starat o zajištění intenzivních a realistických bojů, při kterých bude brán v potaz každý atribut a každá fyzikální veličina. Dále upravený gameplay, který vás bude za splňování dílčích cílů odměňovat zkušenostmi na nákup schopností, s jejichž pomocí se budete moci probojovat až do haly slávy, kde bude váš odkaz zanechán na věky. Nakonec došlo i na představení zdánlivých maličkostí, jako například implementovaný virtuální twitter, pomocí kterého se budou odvíjet události a má hře přidat na dynamičnosti, ale také propojení vašeho herního účtu po různých platformách. V praxi tak budete moci organizovat svůj tým jak z PC, tak z tabletu, popřípadě vašeho smartphonu. Na závěr připomínám, že datum vydání je stanoveno na 28. srpna tohoto roku.

Madden NFL 13 gameplay záběry naleznete zde


SimCity

Krátký úvod prezentoval ambice EA pokořit Zyngu s novým SimCity Social, které v průběhu několika týdnů dorazí na Facebook a které by chtělo ukrojit pořádný krajíc z casual výstavbového facebookového hraní. Ale to bylo jen tak na začátek, hlavním bodem bylo samotné nové SimCity, kterého bychom se měli dočkat v únoru 2013. Zde se poprvé ze všech SimCity her objeví multiplayer, který má být také hlavním trhákem. Ten má být postaven na principu propojování měst s vašimi přáteli v jednom velkém herním světě, přičemž města na sebe budou vzájemně působit. Ale pokud nebudete chtít, budete si samozřejmě moci celé prostranství zastavět sami. Vašim úkolem bude také zvolit vašemu městu zaměření, které může být průmyslového charakteru, může se zabývat velkými akcemi a výstavbou, nebo půjde kombinovat dle libosti. Z celkového hlediska by SimCity nemělo zklamat nikoho, kdo si chce užít výstavbu města se vším, co k tomu patří.

SimCity gameplay záběry naleznete zde


Battlefield 3 Premium

Jak nám EA neopomnělo připomenout, Battlefield 3 hraje již 15 milionů hráčů, kteří za celou dobu hraní vystříleli 1,6 bilionu kulek a nalétali přes 43 milionů hodin. A pro všechny tyto zapálené fandy přináší Battlefield 3 Premium. Jeho vlastnictví vám bude nést výhody v následujících 9 měsících, kdy se Battlefield 3 dočká pěti nových datadisků, které budou vycházet v tříměsíčních intervalech, avšak vlastníci Premium licence k nim budou mít přístup již dva týdny před jednotlivýmy daty vydání. Ptáte se k čemu že to vlastně budete mít přístup? První je datadisk Back to Karkand, který už je mezi námi a který přepracovává čtyři populární mapy z Battlefieldu 2 do moderní podoby. Dále je zde Close Quarters, datadisk se zaměřením na pěchotní souboje, kterého se dočkáme v červnu. V září dorazí Armored Kill s deseti novými vozidly, se kterými půjde rozpoutat peklo na bojišti. Předposlední novinkou bude v prosinci Aftermath, který každého proškolí v jeho schopnostech přežít jako jedinec. A na závěr vyjde v březnu 2013 End Game, který do hry zakomponuje motorky a bude klást důraz na nepřetržitý proud akce. Mimo to všechno vám Battlefield 3 Premium přinese ještě mnoho unikátních předmětů, zbraní, skinů a dalších věcí, ale to už jsou všechno jen takové třešničky na dortu, které každý battlefieldový fanda jistě ocení.

Battlefield 3: Premium trailer naleznete zde


Star Wars: The Old Republic

Mnoho času bylo při prezentaci Star Wars: The Old Republic věnováno tomu, čeho se s tím za těch 6 měsíců dosáhlo. Přes milion lidí ve hře v prvním dni byl pouze začátek a budoucnost má být dle EA ještě zářnější. Nová vesmírná mise v podobě dobývání kosmické stanice, nová operace, společník, úrovně, schopnosti, planeta, bitevní zóna… stručně řečeno bude těch nových věcí strašná spousta. Nicméně hlavním lákadlem se má stát zpřístupnění hry zdarma pro všechny až do 15. úrovně postavy, k čemuž by mělo dojít v průběhu července.


Medal of Honor: Warfighter

Krátce po prezentaci Battlefield 3 Premium se ve válečné tématice pokračovalo. Nový Medal of Honor s podtitulem Warfighter se snažil oslnit všechny přítomné, a proto se šlo bez dlouhých okolků hned na živé demo. Celá hra si klade za cíl věrně zachytit reálné moderní vojenské operace a válečné zóny. Demo samotné nás tedy zavedlo do Somálska v době útoku na jednu z pirátských enkláv. Zde odvádí vskutku výtečnou práci engine Frostbite 2, který obohatil atmosféru perfektním vykreslováním všeho podstatného, ať už se jedná o destrukci budovi přivolanou leteckou podporou,  vypjatou situaci při vyrážení dveří do zabrané místnosti nebo o požitek jízdy s „průzkumným“ robotem, osazeným těžkým kulometem a granátometem. Novinek se dočkal také multiplayer, který vám umožní vyzkoušet si život Tier 1 vojáka z deseti různých národů a bude jen na vás, který vám sedne nejvíce. Zbývá tedy doufat, že se z toho nestane žádná tuctová bezduchá střílečka, ale že si udrží své osobité kouzlo. Ale to nejdůležitější – datum vydání bylo stanoveno na 23. října 2012.

Medal of Honor: Warfighter gameplay naleznete zde


FIFA 13

Pokračování této fotbalové série se nese víceménně v klasickém duchu. Dokonalejší engine bude tentokrát lépe propočítávat a zobrazovat fyzický kontakt hráčů, dostanete nové možnosti ovládání míče, taktiky útoku a obrany a mnoha dalších věcí. Podstatnými se však stala 3 oznámení. Vaše zkušenosti a úrovně, získáné ve FIFA 12 si budete moci převést i do FIFA 13 a nebudete tak muset začínat opět od nuly. Onlinové prostředí platforem iPad, iPhone a Android bude vzájemně propojeno, přičemž iPhone se rovněž dočká zbrusunové aplikace na správu vašeho herního účtu a účasti na živých aukcích. A abychom byli ujištěni o tom, jak je celá FIFA 13 kreativní a propracovaná, stal se její hlavní tvaří nikdo jiný, než Lionel Messi. Jestli mu hra neudělá ostudu zjistíme 30. září.

Fifa 13 trailer naleznete zde


UFC

Velice krátký, ale o nic méně důležitý prostor byl věnován jedné novince. UFC, neboli Ultimate Fighting Championship se má stát novou vzkvétající sportovní sérií EA, ideální pro všechny fanoušky MMA, o čemž nás na jevišti přesvědčoval samotný prezident UFC, Dana White. Žádné další drobky informací mezi nás z EA bohužel nevypustili, a proto si na zjištění, zda-li tato údajná vycházející hvězda sportovních her brzy zase neupadne do temnoty, ještě určitě chvíli počkáme.


Need for Speed: Most Wanted

Velká očekávání vytvořil v publiku trailer na revival závodní legendy, Need for Speed: Most Wanted. Toho se stejně jako v předchozím případě Hot Pursuit ujalo studio Criterion Games, ale ze shlédnutého gameplay videa mohu říci, že si nejsem jist, jestli byla podstata původní série zachována. Nové Most Wanted se stále nese v duchu závodění v otevřeném světě, kde na vás za každým rohem číhá nějaké to policejní auto. Velkou výjimkou je blacklist. Ten by již neměl být tvořen pouze jmény vytvořenými vývojáři, nýbrž vámi a vašimi přáteli. S těmi budete moci soutěžit ve všem možném, od závodů o čas, po délku vašich skoků s autem nebo úspěšnost honičky s policisty. Za to všechno budete získávat speed body a právě díky nim budete postupovat ve svém vlastním blacklistu na vrchol. Celkový dojem hry mi lehce připomněl Burnout, ať už arkádovým modelem nebo nebo zaměřením na události, kdy se vám podaří někoho obzvláště hezky vybourat. Rovněž celé prostředy města působilo velice propracovaným dojmem, od stavenišť po jednotlivé temné uličky, kam se můžete schovat před všudypřítomnou policií. A víc už se uvidí 30. řijna, kdy se nám má nové Need for Speed: Most Wanted představit v obchodech.

Trailer i s gameplay záběry k Need for Speed: Most Wanted naleznete zde


Crysis 3

Poslední hrou večera s EA se stala ta snad nejočekávanější a tou je samozřejmě třetí díl Crysis. Celá prezentace se točila zcela kolem živého dema, a proto se blíže podíváme především na něj. Některé ukázané novinky byly očekávané, jako třeba kulisa chátrajícího města, kterého se zmocňují síly přírody. Velice lákavě na mě z videa působí nová zbraň, která se vrací ke kořenům střelných zbraní, a tou je luk. S tím nám byla předvedena nádherná sekvence ve stylu ramba, kdy jeden šíp stačil k odrovnání celé bojové helikoptéry. Ale jasný důraz byl kladen na výbuchy. Ty nás provázely od zničení elektrického generátou v přehradě až po zničení samotné přehrady, akorát následný úprk pod vodní hladinou jich byl prostý. Tak či onak, tato demonstrace přitáhla má očekávání k datu únor 2013, kdy má Crysis 3 dorazit mezi nás.

Crysis 3 gameplay naleznete zde


Závěrem

Tak co myslíte, působí na vás konference od EA jako úspěch, nebo jako zklamání? Jedno je jisté – EA se o svou pozici herního velikána nechce nechat připravit a všechny tyto tituly mu v tom mají více či ménně pomoci. Osobně se po shlédnutí této konference těším na datum únor 2013, kdy se máme dočkat vydání hned tří velkých věcí, a to Dead Space 3, SimCity a Crysis 3 a já pevně doufám, že EA bude schopno tento termín dodržet. Pořád ale marně čekám na něco, co by mě vyloženě zvedlo ze židle. Ačkoliv mnohá dema a videa vypadaly úchvatně, co takového v dnešní době nevypadá? Jinak se ale neváhejte s námi podělit o své dojmy v komentářích a jakmile se o jakékoliv z těchto her dozvíme více podrobností, budeme vás informovat.