Zavřít reklamu

Dying Light představuje první pohled na svou variaci Battle Royale

Dying Light: Bad Blood je reakcí polského hitu z roku 2015 na populární multiplayerový žánr.

23. 3. 2018    

Dying Light patřilo mezi to nejlepší, co nám rok 2015 přinesl. Hra po tři roky od vydání dostávala od tvůrců příkladnou péči, ať už to byla placená rozšíření nebo program DLC zdarma. Nyní Techland reaguje na pravděpodobně nejomílanější žánr multiplayerových her, Battle Royale, samostatným PvP/PvE titulem s názvem Bad Blood (neplést se stejnojmenným přídavkem k prvním Watch Dogs).

Ve hře půjde v zkratce o toto: helikoptéra vysadí šest živých hráčů na mapě vycházející z původního DL, na níž se kromě nich pohybují samozřejmě i zombící. Titul tak kombinuje boj proti živým hráčům a umělé inteligenci. Vrtulník po výsadku hned odletí, a jediný způsob, jak jej přimět k návratu, je nasbírat daný počet vzorků DNA, které sbíráte ze zabitých velkých nemrtvých, jakýchsi minibossů.

Oproti PUBG nebo Fortnite proto není možné schovat se ve křoví a vyčkávat, dokud zápas neskončí. Do helikoptéry totiž nemůžete nastoupit bez dostatečného množství vzorků DNA. Pokud jste tedy nestihli zabít dostatek zombíků, můžete zkusit své štěstí a během parkourového úprku k extrakčnímu vozidlu zabít hráče, který (kteří) má (mají) právě akorát vzorků. Jak vypadá takový zápas ve hře, můžete zhlédnout pod článkem.

Hra se tedy v rámci žánru vcelku vymyká způsobem, jakým nutí hráče k agresivitě a aktivitě namísto taktického vyčkávání a schovávání. Dying Light: Bad Blood vyjde v průběhu tohoto roku jako samostatná hra. Již nyní máte však možnost zaregistrovat do veřejného testování, a to zde.