Zavřít reklamu

Duke Nukem Forever – Preview

Preview na dlouho odkládaný Duke Nukem Forever

5. 6. 2011    

V červnu nás čeká velký návrat herní legendy Duka Nuka. V devadesátých letech byl herní ikonou právě Duke a pro mnohé určitě je a dlouho bude. Od posledního dílu uplynulo něco málo přes deset let, protože hra byla neustále odkládána a nikdo nevěřil, že vůbec výjde. Pak bylo stanoveno datum 6. května 2011 jenže nastal další odklad a pravděpodobně poslední. Datum je určeno na 10. června a Duke tohoto dne zaútočí na PC, PS3 a X360. Samozřejmě, že to bude velký skok a rozdíl od posledního dílu vydaného v roce 1998, ale tvůrci nenechali zemřít duši hry a tak se můžeme těšit na spousty tvrďáckých hlášek jako například „Blow it out your ass!“ a dostane se i na nahotinky. Zatím jsou včechna videa cenzurována včetně obřího poprsí jakési příšery (díky bohu). Když se nad tím, ale tak zamyslíte, za těch 13-14 let muselo být vymyšleno spusta nápadu, kterých se dá teď zužitkovat. Teď se podíváme na to co si pro nás Duke celou tu dobu přichystával.

Proč ty zmatky ?

Gearbox Software, kteří na hře pracují se nechali inspirovat hlavně nápady původního studia 3D realms. Vše začalo tak, že na konci devadesátých let 3D realms chtěli udělat nejlepší hru všech dob, ale konkurent Doom jim šlapal na paty, a tak tvůrci zariskovali a rozhodli se svoje dílo celé od základů překopat. Naučili se větu „ na hře usilovně pracujeme“, jenže už ji opakovali příliš dlouho a oblíbená herní serie se rázem stala terčem výsměchu. Do toho se přidalo vydání Medal of Honor, první dva díly Call of Duty a 3D realms pomalu ujížděl vlak. Bohužel v roce 2009 došly peníze, a tak tvůrci přišli o projekt. Take-Two, který měl distribuční práva naznal, že hry se ujme studio Gearbox Software, který začal znova a v současné době už jsou to dva roky co už se na hře pracuje.

Zlý mimozemšťané útočí !

Hra nebude vynikat nějakým převratným příběhem, ale komu to vadí. Duke se vrátil, aby ukázal, že jde hlavně o pořádný zážitek ze hry plné adrenalinu, kde prostě vydechneme. Věřte tomu nebo, Zemi postihla invaze zlých mimozemšťanů a americká vláda posílá do boje svalnatého blondýna do bitvy. Duke se neostýchá a vezme první střelnou zbraň do pracek a jde na věc. Přece je to on, kdo má takové věci na starost. Zbraňový arzenál bude více než pestrý, dojde jak na tipické pušky tak lasermety a nebudou chybět dva kanóny na každé ruce jeden, jak znáte třeba i z Wolfenstein 3D. Ikdyž hra bude čerpat hodně z minulosti nebojte se, že byste museli někde hledat lekarničky. Nový Duke Nukem se u umí sám uzdravovat, takže na chvíli se schovat, zhluboka se nadechnout a hurá do boje. Ještě musíme dodat, že opět budeme moci zmenšovat a zmrazovat své protivníky, takže se lépe vyblbneme, při kopání do kusů ledu nebo zašlapování malých prasátek. Pokud vás střílení po někom omrzí stačí přilepovat miny na protihráče a máte vystaráno. Navíc s využitím Holeduke se můžete na chvíli zneviditelnit, takže ostatní nebudou vědět, kde jste, avšak pokud vás náhodou zabijí, dostanou za to tučnou odměnu.

Staronový multiplayer

Po prvním předvedení hry všem bylo jasné, že vývojáři budou muset zapracovat ještě na grafickém zpracování, aby hru dotáhli k dokonalosti. Víme, že u takové hry je grafické zpracování vedlejším faktorem, ale zatím podle toho co jsme viděli, bysme ji řadili mezi horší průměr. To by nám mohlo být zatím jedno, důležité je, že nás nečekají jenom podivná prasata v těsných uniformách, ale také monstrózní bossové, které nesložíme k zemi pouze holými pěstmi, avšak na odhlehčení se projedeme například v bugině nebo v monstertrucku. Podle všeho se dočkáme i multiplayeru to by u FPSka vlastně vůbec nešlo, a tak jako za starých časů budeme hrát Duka několik hodin dlouho do noci, ale tentokrát ne po lokální síti přes DOS. Ovšem na multiplayeru nedělají Gearbox Software, ale nýbrž hoši z Piranha. Ti vydali ze své dílny například Medal of Honor na PSP. Čekají nás celkem čtyři módy: Dukematch (Deathmatch), Team Dukematch, Capture the Babe (CTF) a Hail to the King (King of the Hill). Hrát se bude 4v4 rozdělení na Blue Team a Red Team, kde všichni budou chtít dosáhnout nejvyššího levelu 42.

Již teď je všem jasné, že Duke Nukem Forever nepřinese dechberoucí revoluci, se kterou se Gearbox Software nebude povyšovat nad Battlefield nebo Call of Duty. Hlavní Dukův konkurent však bude únorový Bulletstorm, který je vesměs stejný, a tak se bojíme že v dnešní době Duke moc neuspějeje a nebo se velice mílíme. Doufejme, že ano, aby Duke mohl odejít do důchodu se ctí. Kdyby přeci jenom měl vyjít další díl, modlíme se aby nebyl v roce 2025.

Těšíme se:

– Znovuzrození Duka – Oldschoolový styl – Hlášky – Zbraňový arzenál

Bojíme se:

– Duke nezapadne do kolektivu – průměrnosti