Zavřít reklamu

Druhé Last of Us trhá rekordy v prodejích

Žhavá novinka se stala pro Sony nejúspěšnějším first-party titulem

26. 6. 2020     Zdroj

Druhé The Last of Us je pro Sony úspěchem takřka na všech frontách. Pokud si nebudeme všímat prapodivného review bombingu hráčů nespokojených se zakončením příběhu, shromažďuje jedna z velkých posledních exkluzivit na PS4 jen pozitivní superlativy. K častým počastováním nejlepší hrou generace od recenzentů teď hra přidává i přídomek nejprodávanější.

The Last of Us: Part II se stala nejrychleji prodávaným first-party titulem na PS4. Během prvních tří dnů v prodeji si hru koupilo čtyři miliony hráčů. Z nejvyššího stupínku tak sesadila dosavadního rekordmana, Spider-Mana od Insomniacu. Ten zas v době svého vydání pokořil nejnovější God of War. Obě hry překročily hranici tří milionů prodaných kopií během prvních tří dní, The Last of Us však i tak pokořila Spider-Mana o sedm set tisíc kusů.

Celosvětová statistika se tak přidává ke skalpům z lokálních trhů. The Last of Us: Part II pořádně kralovalo například i ve Velké Británii, kde předchozí rekord drželo dlouhou dobu čtvrté Uncharted. O univerzálnosti úspěchu hry hovoří i nově získané prvenství v prodejích západních PS4 titulů v Japonsku. Tam hra získala celkové třetí místo za domácími Death Stranding a nedostižným Final Fantasy VII Remake. V obou případech jde o prodeje během prvního týdne.