Zavřít reklamu

Dishonored 2 – Preview

Preview pokračování úspěšné stealth hry Dishonored 2.

31. 12. 2015    

První zmínky o pokračování stealth akce Dishonored 2 od Arkane Studios jsme se dozvěděli na konferenci E3.  Na hru se můžeme těšit už na jaře 2016.

Emily nebo Corvo ?

Emily, křehkou desetiletou dívku zná asi každý, kdo hrál předešlý díl Dishonored. Z Emily se nyní stává pětadvacetiletá žena, která vyměnila šaty za zbroj. S obrovskou změnou, se kterou tvůrci přišli je výběr postavy. Nyní dávají hráčům volnou možnost vybrat si mezi Emily nebo Corvem. Nečekejte ale přepínaní postav, jak je tomu v GTA 5. V Dishonored 2 se jedná o výběr postavy na začátku nové hry, která pak už v průběhu hry nejde změnit. Tvůrci tímto způsobem chtějí docílit možnosti znovuhratelnosti. Emily i Corva mají své vlastní odlišené schopnosti a vybavení. Dokonce oba dva hrdinové budou kompletně nadabování, a tak budeme mít možnost slyšet i dříve němého hrdinu.

d26.jpg

Příběh hry

Děj se odehrává po patnácti letech na Corvově rodném ostrově Kornaku. Nehrozí zde sice žádný mor, ale i přesto je město plné zlých lidí, vrahů, zlodějů a nemocí. Stejně tak jako v předchozím díle tu vládne zloun, který se na trůn dostal neprávem. Hráčův úkol je opět vyvraždit malé myšky a postupovat až k těm nejvyšším. Tvůrci slibují opravdu obrovské možnosti hry, které umožní zavraždit Cizince, nebo procházet úrovně bez jediné vraždy. Cílem hry bude dosadit Emily na trůn a zajistit tak klid a mír.

Na Kornace se hráč seznámí s Kirinem Jindoshem, který je přezdíván Velký vynálezce. Kirin je žákem nechvalně proslulého vědce Antona Sokolova. Velký vynálezce využívá obrovských zdrojů dřeva a vytváří monstra s robustní ocelovou kostrou a na ní pak nasazuje dřevěnou konstrukci. Vytváří tak mechanické roboty, kteří mají možnost vidět dopředu i dozadu. Nové herní možnosti naštěstí umožní hráčům odsekávat z robotů jednotlivé části.

dishonored23

dishonored25

Dishonored 2 vyjde na jaře 2016 pro PC, Xbox One a PS4.