Zavřít reklamu

Díky této aplikaci můžete jednoduše streamovat hry z vašeho Xboxu One do Macu

Hledáte snadné řešení propojení vašeho Xboxu One s Macem či MacBookem? Máme pro vás super tip.

18. 5. 2018    

Pokud patříte mezi milovníky konzolí a zejména pak Xboxu One, možná jste se někdy setkali s potřebou streamovat jeho obsah na obrazovku jiného zařízení, než ke kterému je připojené. Pokud vlastníte například počítač s Windows 10, není to žádný problém. Naleznete v něm totiž speciální aplikaci, skrze kterou se PC s konzolí propojí a obsah se vám rázem promítá na monitoru. Jediné, co je k tomu potřeba, je mít slušné internetové připojení a popřípadě být v dosahu konzole kvůli ovladači (pokud tedy nemáte Bluetooth připojitelný k PC). Co ale dělat v případě, že vlastníte počítač od Applu s operačním systémem macOS, který aplikaci Xbox nenabízí? Řešení je vcelku jednoduché.

Tuto otázku jsem totiž začal před nedávnem řešit i já sám, jelikož mi přišlo zkrátka fajn občas obsah z konzole v obýváku streamovat do mého Macu ve vedlejší místnosti. Díky tomu jsem tak přítelkyni nezabíral televizi a zároveň jsem si mohl užít to pravé “xboxové” běsnění. A jak jsem to vyřešil? Velmi elegantně. Nedávno se totiž objevila ve světě aplikace, která právě streamování do Macu bez problému umožňuje.

Stáhni, nainstaluj, hrej

OneCast, jak vývojáři aplikaci nazvali, je velice jednoduchá. Stačí ji totiž stáhnout, nainstalovat, spustit, zvolit Xbox, který chci připojit a voilá, rázem vidím na obrazovce prostředí konzole. Samozřejmě si můžete skrze nastavení upravit například kvalitu streamování, což oceníte především na místech, která trpí například horším internetovým připojením. Pokud se rozhodnete pro nižší kvalitu, obraz sice nebude tak hezký, užijete si však zábavu bez větších lagů. Na druhou stranu jsem se však za dobu svého testování s žádnými velkými lagy nesetkal ani v případě, že jsem hrál na místech s 8 MB/s internetem na plné rozlišení. 

Pokud by vás tedy appka zaujala, určitě na ní mrkněte. Vývojáři u ní nabízí 14 denní trial, kdy si jí můžete řádně otestovat se všemi jejími funkcemi. Po uplynutí této doby pak nezbývá nic jiného než ji zakoupit. Její cena je sice lehce přes 500 korun, pokud však tuto možnost využívat budete, není nad čím přemýšlet.