Zavřít reklamu

Detaily o příběhu hry Destiny od Bungie

Nová hra od Bungie trousí detaily o příběhu. A zdá se že Destiny bude hodně podobné Halo.

28. 11. 2012    

Herní vývojáři z Bungie se rozešli s Microsoftem a zanechali mu celou herní značku Halo. Jejich poslední počin bylo Halo: Reach a nyní pracují na hře Destiny pod Activisionem. Dá se říci, že za sebou nechali značný kus práce, nicméně Halo 4 v podání 343 Industries nám nakonec přišlo lepší, ale teď už pojďme k nové hře od Bungie, kterou je již naznačené Destiny.

Na internetu se vyrojila spousta informací za poslední dva roky, kdy studio hrobově mlčelo a nebylo tedy jasné o čem nová hra bude. Jedná se o sci-fi střílečku s názvem Destiny, která vyjde jak na Xbox 360, tak i na PS3. O PC verzi nepadlo ani slovo, takže se s ní zřejmě v první fázi nepočítá. Bohužel tyto informace chtělo Bungie vypustit až později, ale IGN „omylem“ vypustilo informace dříve.

Co se týče samotné hry, ta by měla být hodně podobná tomu co známe ze série Halo, ale tentokrát se bude snažit více přiblížit celý svět. Tudíž asi nabídne vlastní historii, to jak planet tak i jednotlivých ras. Svět má být komplexnější, a tak budeme více cestovat a poznávat nové dosud nepoznané světy. Ve světě se navíc budeme moci pohybovat i v online módu s dalšími hráči.

Příběh se bude točit i kolem naší rodné matičky Země, ale čeká nás i cestování na jiné planety a poznávání dalších kultur, což zní zajímavě. Přecijen to je prvek, který v Halo vždy chyběl a například KillZone se s ním už poprala a to celkem úspěšně. Časově se dostáváme o 700 let dopředu oproti naší době, takže nepočítejte s tím, že se toho dočkáte. Na Zemi údajně existuje už jen jedno jediné obyvatelné město. Poté se nad Zemí objeví obří měsíc, který chrání Zemi. Z něho se pak nakonec vyklube mimozemská loď, která však hodlá Zemi chránit před útokem dalších emzáků.

A kdy se Destiny dočkáme? Destiny by mělo vyjít na podzim 2013, pokračování na podzim 2015, třetí díl na podzim 2017 a čtvrtý na podzim 2019. Tím je tedy jasné, že je rovnou plánována obří sága, tedy nic malého. A pokaždé v tom roce, kdy žádný díl nevyjde se dočkáme rozšíření, které se pracovně nazývají „Comet“.