Zavřít reklamu

Dead Island: Riptide – Preview

Dead Island byl velmi podařenou akcí se zombiemi a Dead Island: Riptide v tom hodlá pokračovat.

12. 4. 2013    

Koho by nebavilo sekat končetiny, probodávat břicha, strefovat se z dálky do čela chodícím mrtvým a dostávat speciální body za useknutí, či jiný způsob oddělení hlavy od těchto nenažraných zombii? To všechno a ještě víc vám nabídne pokračování hráči oblíbené hry Dead Island s podtitulem Riptide, který vyjde pro konzole PS3, Xbox 360, ale také PC verze.

Představte si, že se nacházíte na opuštěném ostrově, obklopeni troskami vojenské lodi, která před tím, než jste omdleli, byla plná hnijících mrtvol, které se hladově hnali za vámi, ale pak narazila na skalisko a vy teď vůbec netušíte, kde vlastně jste.  Později vám bude řečeno, že se nacházíte na ostrově Palanai a aby toho ještě nebylo málo, virus postihl už i tuto část. Se skupinkou přeživších se budete snažit udržet si odstup od těchto rozpadajících se zrůd všemožnými způsoby.

Jako obvykle nám Dead Island: Riptide nabídne obrovskou škálu úkolů a vedlejších misí, nicméně nebude ani zapomenuto na příběh v pozadí. Hra navazuje přesně tam, kde ta původní skončila. Skupina přeživších, které známe již z předchozího dílu, bude uvězněna a držena na vojenské lodi kvůli pokusům, které na nich chtějí provádět. Má se jednat o pokusy zjistit, proč právě určitá skupina lidí je imunní vůči viru, za účelem vynalézt protilék (ovšem jen pro ty nejbohatší, jak už to tak bývá). Objeví se i nové postavy, ale nebude zapomenuto na charaktery jako například Logan Carter, který se již objevil v prvním díle. Datum vydání bylo určeno na 26. dubna 2013, takže se nemusíte bát, že na tento DLC balíček budete čekat dlouho.

HLAVNÍ POSTAVY

Logan Carter:

Bývalá fotbalová hvězda z USA, která ukončila svou kariéru kvůli nehodě, která se stala při „Street Racingu“, kde jeho spolujezdec zahynul a on si těžce poškodil koleno, takže své fotbalové cesty musel nechat.  Jeho specialitou jsou vrhací zbraně, ale díky bonusům, které se dají ve hře získat, se snadno naučí zacházet i s tupými zbraněmi, ostrými zbraněmi a palnými zbraněmi. Jeho Rage útok se nazývá Bullseye a umožňuje mu vrhat nekonečné množství nožů na krátkou dobu. 

Purna:

 

Purna byla policistka ze Sydney, která ale byla vyhozena za postřelení pedofila, který byl významnějším politickým příslušníkem, a tak se uchýlila na práci bodyguarda pro celebrity. Má nenávist ke všem lidem, kteří mají nadvládu jen díky penězům a tím se mohou vyhnout zákonům. V noci před vypuknutím „apokalypsy“ byla Purna spatřena na koncertě Sama B, ačkoli se neví, jestli pracovně, nebo mimo službu. Je odbornicí na střelné zbraně, díky její dlouholeté praxi. Její Rage útok se jmenuje Guardian a umožňuje jí po krátkou dobu střílet ze speciální zbraně s nekonečnem náboji. 

Sam B:


Bývalá rapová hvězda, která vydala před několika lety hit s názvem „Who do you Voodoo“, ačkoli jak už se stává, jeho sláva začala klesat a on pod nátlakem souhlasil, že uspořádá koncert v Royal Palms Resort Hotel za účelem vydělání nějakého toho balíku peněz, kde se ale později též setkal s nákazou. Sam je odborníkem na tupé zbraně a jeho Rage útok se nazývá Haymaker, což mu umožňuje mlátit zombie pěstmi, způsobující velké poškození. 

Xian Mei:

Xian se zdála být jako recepční v Royal Palms Resort Hotel, ačkoli to bylo jen v přestrojení. Xian je ve skutečnosti tajná policistka z Hong Kongu, odkud byla poslaná do Banoi špehovat bohaté turisty. V klubu později v noci najde krvácející ženu, u které později zjistí, že byla pokousána jedním z nemrtvých. Poté se setká s dalšími přeživšími, kteří jsou imunní vůči viru (Logan, Purna a Sam B). Xian je odborníkem na ostré zbraně a její Rage útok se nazývá Blood Rage, což po krátkou dobu zvýší poškození jejími zbraněmi a také její rychlost. 

John Morgan:

O Johnovi se toho ještě moc neví. Je to mistr bojového umění beze zbraně, který se připojil k americkému námořnictvu za účelem stáním se součástí armády, jenže nečekal, že si z něj udělají kuchaře na jejich vojenské lodi. Když se pak zjistí, že je imunní vůči viru (jeden ze zombií ho pokouše, ale jemu se nic nestane), začnou na něm dělat pokusy a právě tak se připojí k ostatním čtyřem přeživším.

Co-op

Samozřejmě vývojáři nezapomněli ani na hráči velice oblíbený kooperativní mód, který se výborně osvědčil v předchozím díle. V Dead Island: Riptide bude tento mód převážně úplně stejný, jako před tím, což znamená, že team o čtyřech hráčích bude plnit různé úkoly (což se především týká zabití bosse hladových mrtvolek).  Vývojáři určitě počítají s trhnutím dalšího rekordu, který sčítal neuvěřitelných 57 miliónů hodin odehraných v předešlé hře, což je skoro 6 500 let stráveného nad masakrováním už tak zohavených chodících mrtvol, a tak se není čemu divit, když se tvrdí, že jen díky této kooperaci se Dead Island prodalo přes 4 milióny kusů.

Tvůrčí celek z polského studia Techland nás také láká na The Survivor Pack DLC, což je sběratelská edice pro nadšence této krvavé hry, který nám pro kooperativní mód nabídne hned několik výhod a bonusů v podobě XP boosteru jaký vám umožní dostávat velmi rychle body pro další úroveň, pak také zbraň v podobě BBQ čepele a speciální obchod, čímž se vám poštěstí nakupovat zbraně a vybavení se slevou. 

GAME UK hráčům ještě navíc nabízí Fashion Victim DLC se sadou nových skinů pro kooperativní mód na jednotlivé postavy.

Závěr:

Dead Island: Riptide je jedna z her, po které bych sáhla bez rozmyšlení, ačkoli jsem neokusila ještě ani její první vydání. Hodně mých známých tuto hru doporučuje, a tak si myslím, že by byla škoda pro nadšence, aby si něco takového nechali ujít. Nuže můžu popřát jen hodně pevných nervů a spousty bodů při předhánění se s kamarády o to, která hlava od zombie doletí dál. Dead Island: Riptide vyjde 26.4. pro PC, PS3 a Xbox 360.