Zavřít reklamu

Další Battle Royale odhalen. V Hyper Scape z dílny Ubisoftu se utká až 100 hráčů

Jak spekulace slibovaly, tak se také stalo. Ubisoft oznámil očekávaný Battle Royale Hyper Scape a nastínil detaily zátěžového testu.

3. 7. 2020     Zdroj

hyper scape

Je to teprve pár dní, co na povrch vyplula zajímavá informace o tom, že Ubisoft pod pokličkou kutí další Battle Royale, který má přepsat pravidla žánru. Oficiálního oznámení jsme se měli dočkat 2. července a jak úniky slibovaly, tak se také stalo. V krátkém streamu totiž společnost prezentovala jak herní mechaniky, tak chystaný obsah a nutno podotknout, že tenhle kousek má do Fortnitu daleko. Ačkoliv počtem hráčů Hyper Scape příliš neoslní a ve futuristickém městě Neo-Arcadia se utká „pouhých“ 100 odvážlivců, hratelnost vypadá nanejvýš zajímavě. Nechybí totiž speciální schopnosti ve stylu Overwatch, ani plejáda zbraní pěkně po vzoru Call of Duty: Warzone. Hra si tak bere to nejlepší z titánů žánru, a byť panovaly v hráčské komunitě oprávněné obavy, že se bude jednat o pouhou kopírku Apex Legends, naštěstí se nenaplnily.

Na rozdíl od pomalého a taktického Apexu či PUBG se totiž máme dočkat frenetické akce, která více než cokoliv jiného bude svou dynamičností připomínat rychlé souboje v tradičním multiplayeru. Po celé mapě navíc budou rozházené nejrůznější předměty a powerupy, které můžete využít ve svůj prospěch a například se pěkně proletět nad městem a vychutnat si orlí pohled. Stejně tak se můžete díky konceptu Hacks, tedy unikátních předmětů, třeba zneviditelnit a pomocí plížení potichu podříznout nepřítele zezadu. Alfou a omegou hry má být však plná integrace s Twitchem, což umožní streamerům být více v kontaktu s komunitou a podílet se na zpětné vazbě. Ubisoft totiž mediální giganty oslovil předem a za nemalý obnos jim nabídl spolupráci, což má trochu popohnat čísla a zájem o hru. Tak či onak, zatím Hyper Scape příjemně překvapilo a nezbývá než čekat na vydání, které zatím zůstává záhadou. Vyzkoušet si ale zájemci o mód Crown Rush a Dark Haze mohou alespoň technický zátěžový test, který poběží do 7. července. Jen budete muset bedlivě sledovat streamy, protože jen tak vám může padnout exkluzivní klíč.