Zavřít reklamu

Dakar 18 se představuje

Nová závodní hra Dakar 18 z prostředí dakarské soutěže.

12. 1. 2018    

Her z prostředí slavné Rallye Paříž-Dakar mnoho není. Jediné dva oficiálně licencované tituly má na svědomí dnes již zaniklý vydavatel Acclaim Entertainment – Paris-Dakar Rally vyšel v roce 2001 pro PC a PlayStation 2, přičemž sklidil velmi negativní ohlasy (36 bodů na Metacritic). Licence však něco stojí, a tak Acclaim v roce 2003 vypustil do světa pokračování s názvem Dakar 2: The World’s Ultimate Rally. Ten vyšel již výhradně na konzole – PlayStation 2, první Xbox a Nintendo GameCube. Hra se povedla mnohem více než předchůdce (70 bodů Metacritic). Další díl už ovšem nevyšel.

Otěží se však chopili Britové z BIGMOON ENTERTAINMENT, autoři Lichdom: Battlemage a Trapped Dead: Lockdown. Také pracovali na 3d artu  ke čtvrtému FlatOutu a WRC 3 a 5. Jejich nejnovější počin se jmenuje DAKAR 18, a slibuje obrovský otevřený svět, možnost hrát sám(a) i s přáteli, velké množství licencovaných závodních strojů (KTM, Mitsubishi, Peugeot, Tatra (!) atd., a díky spolupráci přímo s pořadatelem závodu Amaury Sport Organisation i co možná největší míru autenticity.

Na papíře to zní skvěle, otázkou je, jak s tímto obtížným úkolem naloží poměrně nezkušené studio. Inu, nezbývá než se nechat překvapit. DAKAR 18 vyjde ještě v průběhu letošního roku na PlayStation 4, Xbox One a PC.