Zavřít reklamu

Cybeprunk 2077 nebude hra pro slabé povahy

Co můžeme čekat od CD Projekt RED?

8. 11. 2018     Zdroj

Přestože je nyní herní svět okouzlen především nedávno vydaným titulem Red Dead Redemption 2, který se vývojářům z Rockstaru podle recenzí neuvěřitelně vyvedl, pomalu ale jistě se blíží i vydání další velmi očekávané herní pecky. Tou je Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED, který má na svědomí třeba velmi úspěšného Zaklínače. Datum vydání Cyberpunku sice ještě známé není, vývojáři a potažmo i další lidé, kteří na hře pracují, však čas od času vypustí velmi zajímavé detaily, které nás mají na hru ještě více navnadit. Pusu na špacír si tentokrát pustil Stanis Swiecicki, který na Cyberpunku pracuje jakožto spisovatel. 

Stanis v rozhovoru pro GamesMaster Magazine prakticky jen rozvinul to, o čem jsme věděli již z rozhovorů z minulosti. Hlavním cílem vaší postavy totiž nebude zachraňovat celý svět, nýbrž pouze sebe. Právě záchrana vlastního života je totiž zpravidla tou největší prioritou každého z nás. Zatímco však svět, ve kterém žijeme my, nám v tomto ohledu klacky pod nohy nehází, prostředí Cyberpunku bude obrovsky nehostinné a depresivní. Jinými slovy, hra rozhodně nebude pro slabé povahy. Setkáme se v ní totiž s opravdovými zvěrstvy, které však herní prožitek udělají o poznání zajímavějším. 

Sliby vývojářů jsou však jedna věc a herní realita věc druhá a daleko důležitější. Snad se tedy Cyberpunk povede skutečně tak, jak vývojáři slibují a vyrazí nám svými možnostmi dech. Očekávání jsou totiž obrovská. Pokud by se však podařila do puntíku naplnit, znamenalo by to příchod jedné z nejlepších her desetiletí, ne-li století.