Zavřít reklamu

Crashlands – Recenze

Crashlands je dalším z řady survival titulů, jež si zaslouží pozornost na vašich mobilních zařízeních.

19. 8. 2016    

Recenzovaná verze: Android (hra byla testována na zařízení Motorola Moto X Force)

Crashlands je dle ohlasů jeden z nejpovedenějších titulů na mobilních telefonech. Takové tvrzení jsme samozřejmě museli prozkoumat a pustili jsme se tedy do vlastního testování.

crashlands2

Crashlands je klasická survival hříčka. Vaším úkolem je přežít v divočině. Najít suroviny a zásoby a také se bránit útokům veškeré fauny a dalších nepřátel. Příběh je poměrně jednoduchý, vše začíná na vesmírné lodi, kdy je vám její část ukradena. Poměrně absurdní, ale je to tak. Následně havarujete na planetě.

crashlands3

Hra na to jde velmi pomalu. V podstatě začínáte s nulovou výbavou. Nejprve založíte základní tábor a v něm vyrábíte prvotní nástroje. Pochopitelně jste v první řadě neschopní v boji s nepřáteli, a tak se jim musíte raději vyhýbat. Postupně ale zjistíte, že hra toho nabízí mnohem více, než to na počátku vypadalo. Kromě craftění pak nechybí ani systém levelování, a to jak u postavy, tak i u nástrojů a budov.

crashlands4

Je to až neuvěřitelné, ale počet předmětů, které se zde dají vyrobit je přes 500. Co se týče pak samotné mapy, tak ta je obrovská. A to dokonce i na poměry větší produkce. Trochu problém je ale v rámci interakce, občas chcete udělat jeden úkon a postava udělá jiný. Je to zapříčiněno tím, že postava u každé interakce sama zvolí, který nástroj nakonec využije. Výhodou ale je že po mapě se lze i teleportovat.

Crashlands je poměrně silná návykovka. Dá se se říct, že staví na tom samém jako Minecraft, akorát že v této formě mi to přijde mnohem zábavnější. Ostatně, pokud máte přes den volnou chvilku a nevíte co s ní, tak neváhejte a vždy si Crashlands pusťte, je to fajn!

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Lenovo

Klady

- možnosti
- craftění
- přežívání

Zápory

- příliš velká mapa
- občasné bugy

Hodnocení: 90%