Zavřít reklamu

Comgad bude mít svou digitální distribuci

Společnost Comgad oznamuje, že na podzim letošního roku výrazně rozšíří své aktivity na českém a slovenském trhu a kromě dosavadní klasické distribuce počítačových her zahájí též digitální distribuci na svém novém systému Click2Play. Comgad dnes navíc ohlásil plány na zpřístupnění svého připravovaného ESD (electronic software distribution) portálu i pro všechny ostatní subjekty na českém a […]

3. 6. 2011    

Společnost Comgad oznamuje, že na podzim letošního roku výrazně rozšíří své aktivity na českém a slovenském trhu a kromě dosavadní klasické distribuce počítačových her zahájí též digitální distribuci na svém novém systému Click2Play. Comgad dnes navíc ohlásil plány na zpřístupnění svého připravovaného ESD (electronic software distribution) portálu i pro všechny ostatní subjekty na českém a slovenském trhu. Projekt Click2Play by se tak měl stát největším a nejvýznamnějším systémem digitální distribuce počítačových her v České republice a na Slovensku.

„Projekt Click2Play vychází svou koncepcí ze stejných principů, jakými se řídí celá vydavatelská filozofie Comgadu,“ říká Pavel Mondschein, ředitel publishingové sekce společnosti Comgad. „Jeho cílem tedy bude přinášet na český a slovenský trh co nejvíce lokalizovaných titulů za co nejnižší ceny. Hry přitom budou bez jakéhokoliv dodatečného DRM; smyslem Click2Play je nabídnout hráčům co nejkratší cestu ke hrám, ne jim nastražovat nějaké překážky,“ dodává Mondschein.

Nabídka titulů na portálu Click2Play bude velice široká. Kromě starších her zde hráči najdou i žhavé novinky. „Přípravy projektu Click2Play začaly již koncem loňského roku a od té doby aktivně jednáme se všemi našimi partnery o rozšíření licencí o práva na digitální distribuci,“ říká Mondschein. „Díky tomu můžeme uvést řadu premiérových titulů v digitální podobě ve stejný den, jako se objeví jejich krabicové verze.“ Konkrétní seznam titulů, které se na portálu v den spuštění objeví, bude upřesněn s dostatečným předstihem.

Nabídka her na portálu Click2Play se však nebude omezovat jen na tituly od společnosti Comgad. Celý projekt je připravován jako otevřená distribuční platforma, kterou budou moci využívat i ostatní distributoři či vývojářská studia k prodeji svých her. Comgad počítá s poskytnutím velké podpory právě nezávislé české vývojářské scéně. „Velký zájem o Click2Play již projevila řada nezávislých českých vývojářů a dalších subjektů operujících na našem trhu,“ říká David Semerád, product manager společnosti Comgad. A dodává: „Tato služba se hodí nejenom firmám, které chtějí při prodeji svých titulů využít synergického efektu Click2Play. Je ideální i pro další firmy, které místo drahého vývoje a promování vlastního ESD kanálu mohou využít už hotovou distribuční platformu a přitom si zachovat veškerá autorská a licenční práva ke svým produktům.“ Kromě řady komunitních funkcí, navržených přímo pro propagaci méně známých značek a úzkoprofilových titulů, bude Click2Play zájemcům zpřístupňovat též širokou škálu nadstandardních služeb.

Služba má být spuštěna v září tohoto roku!