Zavřít reklamu

Co všechno víme o Fallout 76?

Co vše víme o chystaném titulu Fallout 76?

9. 10. 2018     Zdroj

Fallout 76 je velmi očekávanou záležitostí u fanoušků, neboť jde o další rozšíření již tak bohatého univerza. Oproti původním dílům však nabízí značné změny. Tou největší je určitě fakt, že poprvé v sérii bude přidán multiplayer a hra se chce principy podobat titulům jako je The Division a Destiny.

Fallout se vrací v plné parádě

Fallout 76 není však čistě multiplayerovou hrou. Bethesda stále tvrdí, že jde o plnohodnotný singleplayerový titul, který však nabídne prvky kooperace a sdíleného světa. Studio prý zásadně zapracovalo na Creation Engine. Ten trpěl značnými problémy a bugy, proto došlo k jejich eliminaci. Nyní jsou jednotlivé modely mnohem detailnější a také nabízí až 16x více detailů, než tomu bylo dříve. Nově je přidán také dynamický systém počasí. To znamená, že se bude nahodile měnit a bude možné také bouřku zahlédnout na kilometry daleko.

Čistě multiplayerová záležitost?

Hra nabídne veřejné, ale i soukromé servery, avšak je třeba dodat, že titul nikdy nepoběží vyloženě v režimu offline. Vždy tak hráč zaznamená určité prvky od jiných hráčů. Titul bude postupně doplňován novým obsahem a také se chystá podpora módů, ta však dorazí později.

Fallout 76 má být jakýmsi pokusem v rámci série. Dlouho totiž vývojáři zvažovali, zda se pustí i do multiplayerové formy či nikoliv. Nakonec zvítězila jejich vlastní zvědavost a smysl pro prozkoumávání nového. Rozhodně však dodávají, že titul neurčuje budoucí cestu všech značek. Stále tak budou vycházet plnohodnotné singleplayerové tituly.

Podíváme se na samý začátek univerza

Jak je na tom příběh? Hra bude chronologicky zasazena do univerza jako první. Bude tedy předcházet všem známým titulům. Konkrétně se ocitneme 25 let poté co svět schvátila jaderná válka. Před současnými tituly (Fallout 3, New Vegas a Fallout 4), se odehrává asi o 200 let dříve. Vše se bude odehrávat v Západní Virginii na mapě Appalachia. Ta má být 4x větší než mapa ve Fallout 4. Vše se pak točí kolem Vaultu 76, jak napovídá název hry. Ten je vůbec jedním z prvních Vaultů v celé zemi. V plánu je rekultivace a obnova pustiny.

Titul bude hráči poměrně dost přizpůsobitelný. Nejlepší variantou samozřejmě bude hra s třemi dalšími spolubojovníky, ale nebude vás k tomu vyloženě nutit. Poté co dosáhnete úrovně 5, tak můžete zvolit, zda chcete abyste se s ostatními hráči viděli či nikoliv. Jak již bylo ale zmíněno, tak online prvky nepůjde ze hry vypnout zcela.

V režimu PvP bude hodně záležet na tom, zda vaši výzvu k boji přijme váš protivník. Není totiž nutné, aby k boji pokaždé došlo. Zpětně se také můžete hráči, jenž vás například zabil i pomstít. Odměnou jsou vám pak vyšší zkušenosti. Pokud zemřete, tak přijdete o běžné zásoby, zásadní položky a artefakty se ztrácet nebudou. Nebude chybět ani populární režim osad či kempů z Fallout 4.

Nebudou chybět ani jaderné hlavice

Fallout 76 nabídne jaderná sila z nichž je možné vypustit jaderné hlavice kamkoliv na mapu. Jejich dopad způsobí vytvoření unikátních oblastí, kde se nachází lepší vybavení, ale také ti nejtěžší protivníci. Tvůrci slibují, že se dočkáme i nových unikátních potvor.

Zajímavé je, že hra nenabídne žádná lidská NPC. Vše obstarají hráči, kteří tak převezmou jejich roli. Nicméně zde budou robotí NPC u kterých bude možné zakoupit vybavení a další možnosti.

Jak se těšíte na Fallout 76? Dokáže Bethesda nalákat na multiplayerové prvky dostatečně? Hra vyjde 14. listopadu pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.