Zavřít reklamu

Co vše se objeví na letošní E3? Kompletní shrnutí

Přinášíme výčet těch nejzajímavějších titulů, které se objeví na letošní E3.

8. 2. 2018    

Na oficiálních stránkách každoročního herního expa E3 se objevil kompletní výčet účastnících se herních vydavatelů a dalších firem. Vybíráme ty nejzajímavější, a jaké hry předvedou nebo by mohli představit.

Sony

Japonský vydavatel drží eso v podobě Death Stranding od mága Hidea Kojimy. Podle nedávných zpráv už je titul v hratelném stádiu, takže bychom mohli konečně dostat nějaký ten gameplay trailer.  Pak je tu také nová značka studia From Software, Shadows Die Twice, představená krátkých teaserem již loni. Letos očekáváme minimálně nastínění, o co vlastně půjde. Můžeme očekávat také dvě zombie exkluzivky, tedy Days Gone a The Last of Us Part 2. Pokud máte radši superhrdiny než zombíky, Spider-Man od Insomniac Games je tu přímo pro vás. Fanoušci série Kingdom Hearts také vyhlížejí ukázku z Kingdom Hearts 3. Navíc právě zde by se mohly objevit ukázky z RDR 2, jelikož R* sám za sebe na E3 nejezdí.

Microsoft

Loňský rok byl pro amerického giganta hlavně o Xbox One X a hrách jej podporujících, tedy Forza Motorsport 7 a Crackdown 3. Z neexluzivních titulů pak vévodily AC: Origins, Wolfenstein 2 a Cuphead.

Na letošek nebylo nic oficiálně oznámeno, nedávný únik potvrzující vývoj Fable 4 by mohl přinést minimálně oficiální odhalení hry právě na E3. Studio Playground Games má také na starosti sérii Forza Horizon, a další (čtvrtý) díl je tak nasnadě. Pokračování pohádkového Ori and the Blind Forest, Ori and the Will of the Wisps, by mohlo ukázat nějaký ten gameplay, a stejně tak i State of Decay 2. Fanoušci série Halo doufají v odhalení Halo 6.

EA

Kromě každoročně vydávaných her jako FIFA (letos 19), Madden NFL (19), NHL (19) nebo Battlefield doufáme v delší gameplay ukázku MMO Anthem (odsunuto na r. 2019). Možné je také nějaké rozšíření pro Battlefront 2.

Ubisoft

Francouzský vydavatel má na první polovinu 2018 připravené hned dvě hry, tedy Far Cry 5 a The Crew 2. Na E3 by mohl předvést více z pirátského titulu Skull & Bones, stejně tak Beyond Good and Evil 2. Čistě teoreticky vzhledem k dvouročnímu cyklu bychom mohli vidět Watch Dogs 3, a vzhledem k úspěchu egyptského AC: Origins bychom mohli dostat oznámení pokračování. Autor článku doufá v další díl s Bayekem, obchodní taktiky Ubisoftu jsou však nevyzpytatelné.

Bethesda

Zde můžeme pouze spekulovat. Přání fanoušků směřují k Elder Scrolls 6, ačkoliv v nedávných rozhovorech byl aktivní vývoj popřen. Na Dishonored 3 je zatím brzy, Wolfenstein 2 byl vydán loni… Pořádný moderní Fallout 5 by byl sice skvělý, ale šance jsou mizivé.

Square Enix

Royal a Windows edice Final Fantasy XV jsou za dveřmi, na pokračování je tedy brzy. Epizodicky vydávaný remake sedmého dílu je však tutovkou, dočkat bychom se tedy mohli nového traileru. Úniky naznačující Shadow of the Tomb Raider ukazují k oficiálnímu odhalení, stejně tak nedávné twitterové vyjádření na oficiálním účtu hry. Eidos a Crystal Dynamics také pracují na hře podle Avengers, takže z toho také něco pravděpodobně uvidíme.

CD Projekt

Jeden z největších tahounů výstavy, polský CD Projekt, nám může nabídnout jen jednu věc. Cyberpunk 2077. Tým CD Projekt RED na hře pracuje už šestým rokem, nový trailer a snad i gameplay je… Prostě nám to dejte, prosím! Pokud náhodou nevíte, o co jde, přečtěte si naše preview.

E3 2018 bude probíhat mezi 12. a 14. červnem, a pokud se budete tou dobou nacházet v USA, můžete si koupit lístky. Tzv. Gamer Pass bude stát pro prvních 1000 zákazníků 149 dolarů, poté se cen zvýší na 249 dolarů. Tiskové konference velkých vydavatelů probíhají ještě před samotnou výstavou, přesná data ještě neznáme.

Celý průběh výstavy budeme samozřejmě monitorovat a přinášet vám novinky co nejrychleji.