Zavřít reklamu

Co víme o Nintendo NX?

Nová konzole od Nintenda nabrala zřetelnějších obrysů. Alespoň si to tedy myslí fanouškovská obce. Co je na tom pravdy a jak bude Nintendo NX vlastně vypadat?

12. 10. 2016    

Zkuste si představit, že se chystáte na hudební festival v Číně. Těšíte se, ale nevíte, jaké tam budou kapely. Vlastně ani nevíte, jestli tam nějaké kapely vůbec budou. A taky jestli je to vůbec festival. A koná se tuhle sobotu?

Takhle nějak se to má s chystanou konzolí od Nintenda. Nevíme o ní vůbec nic. Tedy skoro. To, co prosáklo ven, jsou zatím z větší části spekulace a výkřiky nedočkavců. Snad až na jedno foto, které dle komentářů a reakcí mělo uniknout samotnému Nintendu. Navnadili jsme vás? Čtěte dál.

Nintendo NX má být nová vlajková loď japonského studia. Po tom, co Nintendu trochu ujel vlak a trh bezpečně ovládají Microsoft a Sony je nejvyšší čas znovu promluvit do boje o přední příčky. Předchozí počin Wii U byl, alespoň co se prodejů týče, propadák. Konzole samotná sice byla hardwarově zajímavá a skloubila neortodoxní přístup s ovládáním, ale jako nástupce Nintenda Wii zklamala. Japonští vývojáři by tak nutně potřebovali úspěch s novým projektem. Z informací, které jsou potvrzené, víme zatím jenom přibližné datum, kdy by teoreticky měla tajemná konzole Nintendo NX (název je údajně pracovní a v konečné fázi by se měl změnit) vyjít, tedy březen 2017. Což, uznejte sami není zrovna daleká budoucnost. Ale data bychom u Nintenda měli brát také s rezervou, touhle dobou už měly totiž být na světě detailnější informace o celém projektu. Bohužel si vývojáři dávají poněkud na čas. Musíme se tedy vystačit s tím minimem informací, spekulací a teorií, které máme. Pojďme si je bod po bodu projít.

Následující řádky berte s rezervou, jedná se především o dohady, teorie a smyšlenky.

nintendo-nx-news

Co to vlastně bude?

Samotné fungování konzole je také opředené mnohým tajemstvím. Bude to to klasická konzole, soukmenovec Xboxu a Playstationu? Nebo půjde o čistě handheld kousek? Zatím jako nepravděpodobnější se jeví varianta hybridu. Od každého kousek. Doma by tedy Nintendo NX mělo sloužit jako konzole, připojená k televizi, zatímco na cestách si ji můžete sbalit do batůžku a pokračovat v rozehraných hrách třeba v autobusu. Zní to pěkně, uznejte. Jediné, čeho se bojíme, aby to nakonec neskončilo jako: ani ryba, ani rak. Kolikrát se nějaké projekty snažily být vším, zavděčit se co nejvíce stranám, a nakonec skončily tak, že pořádně nebyly ani jedním. Ale nemalujme čerta na zeď, třeba to opravdu bude špičkový handheld, stejně jako špičková konzole.

I když to vypadá, že už počítáme s variantou hybridu, není tomu tak. Nakonec vše může dopadnout úplně jinak. Může se jednat o pouhý handheld. Nebo naopak o nefalšovanou domácí konzoli. Informací opravdu mnoho není, nezbývá, než se nechat překvapit.

Název

Nintendo NX je údajně pracovní název. Nová konzole tak nejspíš ponese trochu vznešenější název. Fanoušci zběsile diskutují, jestli se bude jednat o prostou číslovku, nebo půjde konzole ve šlépějích svých starších bratříčků, tedy nějaké to Wii, nějaké to U. Otázka zní, jestli by to naopak neuškodilo a lpění na pokračování Wii nebylo spíše břemeno. Každopádně ani dočasný název není úplně špatný, že? Je docela dobře možné, že nakonec zůstane právě u něj, těžko soudit. Moudřejší budeme, až vyplují na povrch nějaké ověřené informace.

Vzhled

Tady je to podobné jako s celým Nintendem NX. Různé obrázky, náčrty, fan arty a teorie. Vyšly snad ještě dříve, než byl přístroj oznámen. Poslední dobou jsou fotky a obrázky stále více realistické. Tvrdí se, že z Nintenda unikly pravé fotky inkriminovaného objektu. Kolik je na tom pravdy posuďte sami. V oběhu jsou momentálně dva leaky. Samozřejmě úplně odlišné, jak jinak. Oba jsou obsaženy v článku.

Jeden z nich ukazuje bílou konzoli (vypadá jako dokovací stanice) s ovladačem (ten se zase podobá volantu, do kterého se zasadí obrazovka – ideální na cesty) a jakýmsi tabletem nebo chcete-li obrazovkou. Nápadně se podobá Wii. Takže kdyby nám někdo řekl, že se chystá Wii 3, nedivili bychom se.

nxleak

Druhý se vzhledem blíží spíše handheldu (na fotkách není údajná druhá část, tedy konzole – jestli vůbec kdy bude), skoro bychom ho přirovnali k takové moderní a stylové PS Vita.

nintendo_nx_2

Ale zase, stejně jako v předchozích bodech, vše může být úplně jinak. Nintendo s informacemi opravdu šetří. Snad budeme ještě letos moudřejší.

Hry

Hojně se mluví také o podpoře her. Které tituly si zahrajeme? Na co bude Nintendo NX cílit? Víme, že hlavním tahounem nové konzole bude další díl Zeldy. Konkrétně The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dalšími potvrzenými hříčkami jsou Dragon Quest X a XI, Just Dance 17 (to nám dává tušit, že by Nintendo NX mohlo mít pohybový senzor – tedy podporuje teorii konzole nebo hybridu) a Holiday 2017 Sonic Game. Mezi tituly, na které sázíme, že nebudou vynechány, patří další díl nebo odnož Maria a určitě bychom se mohli dočkat nějaké hry s Pokémony. Kolik a jakých dalších her bude vycházet na Nintendo NX je zatím ve hvězdách. Uvidíme.

Shrnutí

Abychom si to ujasnili. Nintendo NX se bude jmenovat buď NX nebo jinak (paráda). Vyjde v březnu roku 2017, pokud se neodloží. Bude se nejspíše jednat o hybrid mezi konzolí na cesty a domácí konzolí, těžko říct. Vzhledů je, alespoň podle internetových fór a leaknutých fotek, zhruba tisíc. Takže tady také moc moudří nejsme. Jediné, co je jasné je, že Nintendo NX někdy vyjde (Nintendu na tom nejspíše závisí budoucnost) a budeme si na něm moci zahrát novou Zeldu. Hurá.

Nezbývá než se těšit. Všichni máme rádi překvapení.