Zavřít reklamu

Co Čechy nejvíce zajímalo na olympiádě? Žebříčku vyhledávaných sportů na Seznam.cz kraluje tenis, nejhledanějším sportovcem je Kvitová

Olympiáda je za námi. Co na ní Čechy nejvíce zajímalo?

11. 8. 2021    

Olympiáda, která probíhala v japonském Tokiu, způsobila velký nárůst počtu souvisejících hledaných výrazů ve Vyhledávání od Seznamu, které aspoň jednou měsíčně používá každý druhý Čech. Ačkoli se média a politici v souvislosti s olympiádou zabývaly ve velké míře nákazou Covid-19, z vyhledávaných výrazů je jasné, že pro sportovní veřejnost toto téma není relevantní a zajímaly je především probíhající soutěže, sportovci a jejich výsledky.

„Lidé nejčastěji vyhledávali právě běžící sporty a zajímali je aktuální výsledky. Králem olympijských sportů je z hlediska vyhledávaných výrazů a jmen sportovců tenis, v top 10 nejvyhledávanějších českých sportovců je hned 6 tenistů,“ říká Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

Jak vyplývá z počtu vyhledávaných výrazů, olympiáda u Čechů probudila zájem i o sporty, které veřejnost obvykle zaznamenává spíš okrajově. Z olympijských disciplín lidé do políčka pro vyhledávání často zadávali sportovní střelbu, zajímali se i o plavkyni Barboru Seemanovou a samozřejmě také o všechny medailisty, včetně například Alexandera Choupenitche a kanoisty Lukáše Rohana.

Fakt, že olympijské hry probíhaly v Tokiu po ročním odkladu pod oficiálním názvem s původním letopočtem 2020, Čechy nezaskočil, počet vyhledávání LOH ve spojení s letopočtem 2020 dominuje, hledání ve spojitosti s letopočtem 2021 se vyskytuje jen zhruba v 10 % případů.