Zavřít reklamu

Co by se mohlo objevit v Elder Scrolls VI?

Nápady to jsou vskutku zajimavé – mohly by posunout už tak vynikající hratelnost, kterou si bere celá série za vlastní.

4. 9. 2012    

Předně by to měl být plnohodnotný přechod na nové technologie. Nová generace konzolí by měla vyždímat zase o něco více textur, aby se nám to celé více líbilo. Co se týče místa, uvažuje se o mýty opředenou a velmi exotickou zemi Akavir. Bethesda by mohla vytvořit zcela novou geografii, která by se mohla od Tamrielu (kontinentu na kterém leží všechny země předchozích dílů) značně lišit.  Dokonce se uvažuje o jiném kontinentu, protože Planeta Nirn nemá na svých bedrech jen Tamriel. Z Akaviru navíc pocházejí „Čepele“, které hýbaly dějem např. v Oblivionu.

Uvažuje se rovněž o nových frakcích, monstrech a rasách. Možná se inspirace vezme z knížek, které utvářejí svět TES. Dalším trumfem by měla být kooperace. Vzhedem k tomu, že se chystá MMO ze světa TES, umím si to dobře představit. Takový zásah by umožnil vylepšení questů. Boj by měl být mnohem reálnější a ve větším měřítku. NPC postavy budou lépe projevovat své emoce. Zapracuje se nejspíš na mimice – že by nás čekal další L.A. Noire? To by bylo jedině dobře. Ve vztazích by se mohla objevit  hlubší milostná zápletka (nebo rovnou život s herní postavou). Fanoušci by chtěli do hry zapracovat létající koně. Takto by se hráč mohl rychle přesunout z místa A do místa B. A pokud si představíme i bitky v sedle, zní to celé jako dobrý nápad. No a TES by se vám měl starat o nový způsob autosavů. Nestane se tedy, že ztratíte hodinový postup, protože jste si zapomněli uložit pozici.

Pokud se tyto nápady dostanou do finální verze (nebo alespoň časem ve formě patchů), bude další díl TES jistě zajímavým pokračováním novodobé ságy od časů Morrowindu.