Zavřít reklamu

Chlapec díky otcově kreditce pořádně řádil ve hře Fortnite

Závislost na hře Fortnite se začíná vymykat kontrole. Nyní o tom může mluvit i jeden z rodičů mladého chlapce.

26. 6. 2018     Zdroj

Dvanáctiletý chlapec z Velké Británie se toho příliš nebál a na útraty rodičů se řádně bavil u Fortnite. Jak víme, tak tento celosvětový hit vydělává na mikrotransakcích až miliardy dolarů měsíčně. Některé děti kvůli němu dokonce nechodí ani na záchod či pořádně nejí. Jednomu z nich se nyní stalo osudným to, že si zakoupil předmět do hry a poté se strhla lavina.

Stačilo jednou zadat a problém byl na světě

Otec svému chlapci půjčil kreditku, aby si mohl zakoupit do hry jeden z oblečků pro hrdinu. Bohužel však rodiči nedošlo, že kreditku si hra bude pamatovat i nadále. Mladý klučina mezitím stihl utratit značný obnos, než si to otec zkontroloval skrze svůj účet. Výpis totiž obsahoval částku 918 dolarů (20 200 Kč), které putovala na účet Epic Games.

Onen otec nyní viní ze svého selhání svou banku a také samotný Epic. Těžko říct, zda má šanci nějak uspět, vzhledem k tomu, že na účtu je možné si nastavit limit. Pár případů však prokázalo, že se studiu rodiče zželelo a peníze mu nakonec vrátili, tedy není to úplně bez šance.

Horší je však aktuální stav mladé generace, která u her tohoto typu začíná trávit neuvěřitelné množství času na úkor běžného fungování. Battle Royale hry se dostaly do fáze, kdy začínají ovlivňovat běžné procesy v dětství. Děti ven nechodí a raději spolu válčí na virtuálním poli. Navíc se jejich průměrný věk stále snižuje, neboť se začínají zapojovat i ti nejmenší. Pochopitelně je na prvním místě výchova dítěte, ale pro většinu rodičů je dnes čím dál tím snadnější jej zabavit tabletem. Zatím je ale jasné, že popularita Fortnite se stále zvětšuje.