Zavřít reklamu

České RPG Dex se připomíná

Připravované české RPG Dex od studia Dreadlocks se připomíná.

6. 3. 2013    

Přichází jaro a český tým Dreadlocks přináší várku obrázků s naznačením důležitých herních featur připravovaného kyberpunkového RPG Dex.

Z dílny Dreadlocks k nám poprvé od listopadového zveřejnění projektu (a prezentace hratelného soubojového systému na pražském PragoFFestu) dorazila další tisková zpráva a s ní i obrázky naznačující některé z ústředních herních prvků.

„RPG Dex chceme s letošním jarem začít pomalu a postupně odhalovat. V jednotlivých etapách nabídneme seznámení s ústředními pilíři hry. Mezi ty patří zejména in-game augmentovaná realita, hackerské skilly, vytváření virtuálních ikon a virů („summoning příšer“). Nebude samozřejmě chybět inventář a vylepšování postavy, respektive kybernetické implantáty a chirurgické zásahy do těla hlavní hrdinky,“ komentuje vývojářský plán Jan Jirkovský, designér Dexu.

„Někteří hráči nám nevěřili, že děláme RPG, protože ze screenshotů to doposud nebylo patrné a například dabing a dialogy jsou stále v přípravě. Nyní věříme, že za měsíc či dva už nikdo nebude pochybovat, že Dex není jen mlátička či plošinovka, nýbrž čistokrevné RPG, byť viděné v pohledu zboku. Žánr RPG samozřejmě nedělá hromada featur a skillů, nicméně na obrázcích jsou holt zkrátka nejlépe vidět právě ty.

V průběhu března a dubna postupně přibydou další části vývojářské skládačky, abychom si mohli udělat ucelený obrázek. Na duben je pak chystáno gameplay video, kde bude vše vidět hezky v pohybu.

Více na oficiálních stránkách hry Dex