Zavřít reklamu

Call of Juarez: The Cartel – Preview

Z divokého západu do současnosti v novém Call of Juarez

19. 6. 2011    

Westernových her je pomálu, když tedy nepočítáme westernovku od Rockstaru Red Dead Redemption. Tato hra je ale pouze na konzole a všichni počítačoví hráči asi přestali doufat, že by ještě vyšla dodatečně na jejich platformu. Máme tu ale jednoho zachránce, a to Call of Juarez, který míří krom konzolí i na PC. Za pár dnů na konzole zavítá nový díl Call of Juarez: The Cartel a o měsíc později bude i na počítačích. Studio Techland, které stvořilo Call of Juarez se dá poznat, že tentokrát půjde o drogové kartely a vy je budete chtít zníčit. Mluví se o tom, že tentokrát hra bude klást důraz na kooperativní způsob hry, takže si jdeme hru nějak přiblížit.

Tak je to western ?

Dějová linka je postavena na tom, že už nebudeme hrát v minulosti, ale přeneseme se do dnešní doby. Ano, vznikli spekulace o tom, že to nebude starý dobrý Call of Juarez, ale westernový nádech a atmosféra by měla být zachována. Jak už z prvního traileru jsme mohli vidět půjde jen o drogy, peníze a násilí. Všechno začne tak, že se stanete svědkem nafingovaného přepadení policejní stanice. Tvrdí hoši u policie si to berou osobně, a tak se vybere malá skupinka lidi, kteří po kartelu půjdou.

Jsou to Eddie Guerra, který je drogový expertem se smyslem pro hazardní hry, Ben McCall, tvrďák každý coulem z LAPD a sexy kočka od FBI Kim Evans, který ví jaký je tvrdý život na ulici. Tak to jsou oni, ti co riskují životy při cestě do města Juarez, kde mají za úkol dopadnout onen kartel. Na cestě nás bude čekat spousta překážet, ale když členové týmu spojí své síly, mají jednoznačně navrh. O tom bude hlavně zmiňovaný kooperační mód. Navíc si budete moci zvolit sami, za kterou postavu budete hrát.

A co zbraně ?

Hra nám toho nabídne hodně na vyblbnutí a pravděpodobně se nikdy nebute nudit. V Techlandu si dali hodně záležet na pěstních bitkách, aby vypadaly co nejrealištěji. Jestli máte rádi rychlou jízdu tak vás taky potěšíme, protože pronásledování ujíždějicích dealerů nebude málo, pak už zbývájí zátahy na gangy a je to. Mezí tím si každý hrdina bude muset řešit své osobní problémy, kterého už delší dobu doprovázejí. Vývojaři nám také nabízejí velký zbraňový azenál, ve kterém budou rozhodně různé samopaly, odstřelovací pušky, bazuky a dokonce i protiletadlové kanóny. Někomu možná hra bude připomínat slavné GTA.

Hlavně ať je zábava

Je tu ještě jedna složka, která bude jakýmsi způsobem soutěžit mezi hráči. Vlastně se jedná o to, aby jste splnili nějaký úkol a vám se na oplátku odemknou nějaké zbraně. Například tedy, kdo dá dřív pět headshotů, zabij tolik a tolik nepřítel a tak dále. Každý hráč má svého informátora a určitý způsob vyšetřování. Takže tajně vyslýcháte nějakého padoucha, abyste byli před ostatními napřed, ale když dojde na věc budete držet spolu.

Podle pár videii, které jsme mohli už shlédnout nebude nový Call of Juarez po grafické stránce ničím světoborný. Engine není nic extra a hra nemá díky tomu extra fyziku a tak hra působí ještě starým neohrabaným dojmem, ale co naděláme.

Techland tedy dělá na Call of Juarez: The Cartel, tedy už patrně dolaďuje poslední chybičky. Hru si užije určitě každý kdo má rád akční hry s pořádnou dávkou adrenalinu, kde si prostě hraje. Rozhodně bude zajímavých pár dnů po vydání hry, protože se tak dozvíme jak westernovou hru v moderní době příjme veřejnost. My doufáme, že ano a pokusíme se vám dodat naši recenzi a hodnocení, jak se nám hra líbí. Potom by jsme mohli ještě srovnat The Cartel s Dead Islandem a vyhodnotit, která hra se Techlandu povedla více.

Těšíme se:

– zakomponování do moderní doby – cooperace – zbraňový arzenál – zábava

Bojíme se:

– grafika – herní doba