Zavřít reklamu

Call of Duty pokračuje v boji proti rasismu

Rasismus do moderního světa nepatří.

8. 6. 2020    

Protesty proti systemickému rasismu v USA nabírají na obrátkách. Incident kolem vraždy afroameričana Feorge Floyda policistou Derekem Chauvinem rozbouřil vlny odporu ve všech možných odvětvích, včetně herního průmyslu.

K iniciativně se nyní připojuje i Call of Duty. To nově vítá všechny hráče podporujícím sdělení na loadingové obrazovce. Při nahrávání Call of Duty: Modern Warfare tak nyní každého hráče čeká obrazovka s následujícím sdělením:

Naše komunita sdílí bolest. Systemické nerovnosti, kterým naše společnost čelí, se opět stávají středem pozornosti. Call of Duty a Infinity Ward stojí na straně rovnosti a vzájemnosti. Stavíme se proti rasismu a nerovnosti, jimž musí čelit naše černá komunita. Dokud se situace nezmění a na černých životech nebude záležet (Black Lives Matter – hra se slovy, pozn. autora), nikdy se nestaneme společností, kterou se snažíme být.

Nahrávací obrazovka Call of Duty podporuje anti-rasistické sdružení

Na hráče vykoukne sdělení při nahrávání hry. Zdroj: Vyťukej.cz

Tato iniciativa přichází jen pár dní poté, co vývojáři hry oznámili, že budou banovat účty hráčů s rasistickými přezdívkami. Ve vyjádření podpory s americkými protestujícími nejsou Infinity Ward v herním průmyslu osamocení. Finanční pomoc příslibil například Humble Bundle, Playstation či Square Enix.