Zavřít reklamu

Call of Duty: Mobile zažívá zlaté časy

Mobilní pecka Call of Duty: Mobile je fenomén posledních týdnů.

12. 11. 2019     Zdroj

Call

O Call of Duty: Mobile slyšel snad každý uživatel chytrého telefonu. Jedná se totiž o jednu z nejoblíbenějších her současnosti, která má rozhodně co nabídnout a co víc. Její grafické zpracování je totiž skutečně úchvatné a hratelnost jakbysmet. Asi se tak nebudete divit, že jí stahují obrovská kvanta hráčů. 

Na počty stažení si posvítili analytici ze Sensor Tower, kteří jsou ve světě vyhlášení svou přesností.  Dle jejich dat si mobilní Call of Duty jen za první měsíc na zařízeních od Applu – tedy na iPhonech a iPadech – stáhlo na 148 milionů hráčů, což je naprosto neuvěřitelný výsledek, který hru katapultoval na druhé místo mezi mobilními tituly hned za Pokemon GO, které bylo a vlastně stále je slušný fenomén. A jelikož je Call of Duty venku teprve relativně krátce, dá se očekávat, že se počty stažení ještě razantně navýší. Nicméně pokud bychom kalkulovali s nynějšími hodnotami, zjistili bychom, že se CoD dostalo jen na Apple platformě denně na 5 milionů stažení. Pořádná porce, co?

Pokud se ptáte, jak si v počtu stažení vedly konkurenční hry, odpověď pro vás je naprosto jednoduchá – bídně. Například PUBG, od kterého mnozí očekávali obrovské věci, si za první měsíc ve Storu připsal “jen” necelých 61 milionů stažení a fenomenální Fortnite na tom byl ještě zhruba o polovinu hůře. Call of Duty tedy střílečkám vládne skutečně pevnou rukou a velmi pravděpodobně se na tom ještě pěkně dlouho nic nezmění.