Zavřít reklamu

Call of Duty: Black Ops 4 představeno – kampaň nenabídne

Activision oficiálně představil Call of Duty: Black Ops 4. Tentokrát se tvůrci zaměřili zejména na multiplayer, kampaň vůbec nebude!

18. 5. 2018    

Během včerejšího večera bylo odhaleno jedno z nejočekávanějších pokračování ve videoherním průmyslu. Řeč je pochopitelně o dalším Call of Duty, které letos mělo tu smůlu, že informace utekly již předem a nešlo o takové překvapení, jako tomu bylo minulý rok s WWII. Každopádně, nyní už víme, že se oficiálně jmenuje Call of Duty: Black Ops 4 a přiblížíme si, co nabídne.

S kampaní už nepočítejte

Důležitou informací je to, že tentokrát titul nenabídne kampaň. Ano, čtete dobře! Spekulace o tom, že Black Ops 4 vyjde bez kampaně, se potvrdila. Namísto ní se tvůrci rozhodli vyšperkovat zombie mód a rovněž připravili Battle Royale režim, který známe třeba z Fortnite či PUBG. Ohledně kampaně bude velká řada hráčů zklamána, avšak nás samotné překvapuje, že v minulém díle COD, pouze 50% hráčů vlastnících hru na PS4 dohrálo první misi.

Autoři se čtvrtým Black Ops neženou příliš dopředu z hlediska časové linie. Měli bychom se podívat do doby mezi druhý a třetí díl. V multiplayeru budou k dispozici specialisté: Ruin, Firebreak, Seraph, Battery a nově také Crash, Ajax, Recon a Tork. Autoři slibují, že v multiplayeru nebudou jetpacky ani takzvaný wallrunning.

Zdraví se hráči nebude doplňovat automaticky, ale bude třeba si dát injekci. Co se týče vybavení, tak to se vám bude postupně doplňovat samo. Díky tomu by nemělo příliš docházet na situaci, kdy nebudete mít granáty či náboje. Místo klasického 6 vs 6 se Treyarch rozhodl pro variantu 5 vs 5 na mapě.

Ačkoliv klasickou kampaň ve hře hledat nemáme, tak tvůrci slibují, že bude k dispozici pár jednotlivých misí, které mají trochu představit postavy. Zombie mód bude oproti minule dost našlapaný. Má totiž nabídnout tři zombie mapy už v základu. Jedna mapa nás zavede do starověkého Říma, další na Titanic a poslední na Alcatraz.

Battle Royale má být pro hru stěžejní

Co se týče nejnovějšího Battle Royale režimu, tak ten bude mohutný. Je nazván jako Blackout. V porovnání s mapou Nuketown má být 1500x větší a nabídne vše, co se sérii Black Ops za oněch 10 let podařilo vměstnat do jednotlivých dílů. Nebudou chybět ani vozidla a mnoho dalšího vybavení. S multiplayerem vypomáhal Treyarchu tým Blizzardu, který má bohaté zkušenosti, díky hře Overwatch. PC hráči si však zahrají jen skrze Battle.net. Na Steam se hra nedostane.

Treyarch potvrdil, že Switch verze neexistuje a neplánuje se. Hra vyjde jen na PC, PS4 a Xbox One. Datum vydání je stanoveno na 12. října letošního roku. Nedošlo k žádné změně, a tak přednostně budou mít veškerý obsah majitelé konzolí PlayStation 4, a to s měsíčním předstihem.

Zdroj: wccftech.com, oficiální stream